Italų dietologų teigimu, daugelis moterų vis dar klaidingai įsitikinusios, kad makaronai kenkia figūrai, todėl, bijodamos priaugti nereikalingų kilogramų, atsisako šio produkto. Norėdami išsiaiškinti, kaip yra iš tikrųjų, mokslininkai atliko tyrimus, kurių rezultatai reabilitavo nacionalinės virtuvės patiekalą ir įrodė jo naudą. Savaime suprantama, omenyje turimi tikrieji makaronai (t. y. pagaminti iš kietagrūdžių kviečių). Juos lengva atskirti nuo „klastotės“ – natūralūs makaronai pasižymi lygiu paviršiumi ir tolygiu auksiniu arba kreminiu atspalviu, taip pat ant jų galima pastebėti juodų taškelių.
Kietagrūdžių kviečių produkcijoje yra daug sudėtingųjų angliavandenių, baltymų, kalcio ir fosforo, vitaminų B ir PP. Svarbiausia turbūt tai, kad riebalų joje nėra. Dietologai pataria derinti makaronus su kitokiu maistu arba valgyti kaip atskirą patiekalą. Juos galima patiekti su grybais, prieskoniais, daržovėmis, sūriu ir neriebiais padažais. Papilnėsite nebent tik valgydami tradicinį derinį – makaronus su mėsa arba dešrelėmis.
Specialistai apskaičiavo, kad 100 g virtų makaronų turi tik 98 kcal (tuo tarpu toks pat kiekis kvietinės duonos – net 262 kcal). Dėl šios priežasties dietologai mano, kad makaronus reikėtų vartoti dietos besilaikantiems žmonėms, taip pat pabrėžia, kad tai puikus pasirinkimas vegetarams. Derinkite šį produktą su daržovėmis, jūros gėrybėmis arba grybais, valgykite protingais kiekiais ir baimintis dėl savo figūros tikrai nereikės!
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti
Kitas faktas
Komentarai (2)