Kuo pakeisti kavą, kad jaustumėtės žvalūs?

Kuo pakeisti kavą, kad jaustumėtės žvalūs?

Su mieguistumu ir nuovargiu kiekvienas kovojame savaip. Dažniausiai tokiais atvejais griebiamės kavos, tačiau daug energijos suteikia ir kiti produktai, pavyzdžiui...

Šokoladas. Jis ne tik labai skanus, tačiau taip pat turi daug cukraus, stimuliuoja laimės hormonų gamybą – visa tai lemia, kad bent porą valandų jaučiamės energingesni.

Šaltas vanduo. Vandens trūkumas organizme yra viena iš nuovargio priežasčių. Gerkite daugiau vandens, ypač rytais, tik ką atsikėlę.

Uogos. Visos uogos (žinoma, kalbame tik apie valgomas) yra naudingos, tačiau stimuliuojamuoju poveikiu bene labiausiai pasižymi avietės, mėlynės ir braškės.

Apelsinų sultys. Nuolat skubantys tikrai įvertins citrusinius vaisius. Sultyse gausu naudingo vitamino C, o kvapas stimuliuoja smegenų veiklą.

Mėsa. Mėsoje ir žuvyje esantys baltymai skaidomi lėčiau, todėl energija išsiskiria palaipsniui ir jos ilgiau užtenka. Žinoma, gabaliukas mėsos veiks ne taip, kaip rytinis puodelis kavos, tad miegai iš karto neišlakstys, tačiau energijos atsargos bus papildytos.

Riešutai. Jie labai maistingi ir taip pat suteikia daug energijos. Tiesa, piktnaudžiauti nereikia, ypač prieš miegą, nes nepanaudotos energijos perteklius linkęs kauptis nepageidaujamose kūno vietose.

Žalioji arbata. Viskas ir taip aišku – joje yra kofeino. Puodelis žaliosios arbatos suteikia energijos ilgesniam laikui, negu kava, nors pastaroji suveikia greičiau.

Obuoliai. Šie vaisiai – puikus energijos ir sveikatos šaltinis. Be to, jie naudingi dantims.

Avižinė košė. Juose gausu sudėtingųjų angliavandenių ir ląstelienos. Na, o jeigu įmaišysite ko nors saldaus, tokie pusryčiai suteiks energijos visai dienai.

Bananai. Jų sudėtyje esančius cukrus mūsų organizmas įsisavina daug geriau.

Jogurtas. Skanus ir naudingas produktas. Deja, cukraus dažniausiai turi daug daugiau, negu atrodo iš pirmo žvilgsnio, todėl atidžiai skaitykite, kas parašyta ant pakuotės.

Kiaušiniai. Priskiriami prie „supermaisto“ kategorijos. Juose daug vitaminų ir mineralinių medžiagų, didinančių organizmo ištvermę bei atsparumą, padedančių greičiau atgauti jėgas po fizinio krūvio.

Komentarai (1)

as 2013-06-09 12:00
del mesos tai nusikalbejo juodai:D Mesa labai sunkiai virskinama, didele dalis joje esanciu medziagu sunaudojama paciai mesai suvirskinti:) beto jei valgoma mesa su anglevandeniais tai yra sarmas plius rugstys, gaunasi puvimo procesas, tai tikrai energijos tas neduoda:D

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas