Kraujas šlapime – hematurija – gali kelti nerimą. Tai sutrikimas, kuris gali atsirasti ir moterims, ir vyrams. Nors kai kurios atsiradusios hematurijos priežastys gali būti rimtos, pavyzdžiui šlapimo takų infekcija – cistitas, kuomet šlapinantis jaučiamas skausmas, ar žaizdos, atsiradusios organuose, kiti kilmės šaltiniai yra gana nekenksmingi ir gali išnykti pailsėjus ir porą dienų praleidus lovoje arba visai negydant.
Bet kokiu atveju, tai turėtų įvertinti gydytojas, į kurį reikia kreiptis nedelsiant, vos pastebėjus kraują.
Įprastai yra išskiriamos šios pagrindinės kraujo šlapime atsiradimo priežastys:
Per didelis fizinis krūvis;
Šlapimo takų akmenys;
Infekcinės ligos (cistitas, uretritas, prostatitas, tuberkuliozė);
Gerybinė prostatos hiperplazija (prostatos išvešėjimas);
Kraujo krešėjimo sutrikimai;
Inkstų ar šlapimo takų vėžys.
Daliai žmonių, kurie nors kartą pastebėjo kraują šlapinantis, priežastys, kodėl taip nutiko, lieka nenustatytos, nebent situacija pasikartoja. Visgi neretai taip nutinka dėl per didelio ir per sunkaus fizinio krūvio, netinkamo sporto ir poilsio režimo, patirto smūgio į inkstus. Taigi itin svarbu nepersitempti, siekiant pasiekti kažkokių rezultatų sporto srityje, ir nepamiršti atpalaiduoti kūno.
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..
Kitas faktas
Komentarai