Kaip rodo praktika, teikti pirmąją pagalbą nukentėjusiesiems žmonės bijo, nes nežino, kaip tą padaryti taisyklingai. Vienas iš Kinijos universitetų pasiūlė šios problemos sprendimą – specialaus apkloto, kuris padėtų išgelbėti skenduolio gyvybę, idėją.
Tokioje netikėtoje ir nenumatytoje situacijoje labai svarbu, kad teikiantis pagalbą žmogus būtų ramus ir susikaupęs – juk panikuojant ir teikiant pirmąją nukentėjusiajam pakenkti kartais galima netgi labiau, negu nieko nedarant. Skubioji pagalba ir toliau lieka gydytojų ir medicinos personalo prerogatyva.
Kinai tokioje situacijoje siūlo tekstilės gaminį su aiškiomis ir lakoniškomis instrukcijomis, ką reikia daryti, kol atvyks greitoji pagalba, kad žmogus išgyventų.
Aišku, visavertės medicininės pagalbos jis nepakeis. Prieš darant ką nors patiems pirmiausia būtina iškviesti greitąją, ir tik po to imtis kitų veiksmų.
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.
Kitas faktas
Komentarai (1)