Niekam nėra paslaptis, kad vaisiai, daržovės ir žalumynai pasižymi daugybe naudingų savybių mūsų organizmui. O ar žinote, kokiomis būtent?
Avokadai. Nors 100 g minkštimo yra 15 g riebalų, jie yra mononesotieji (itin naudingi mūsų organizmui). Kalio turi dvigubai daugiau nei bananai. Jei sumaišysite smulkiai supjaustytą avokadą ir morkų sultis, pasigaminsite puikiausią užpilą salotoms (be jokios druskos, cukraus ar kitų nereikalingų priedų).
Brokoliai. Ši kopūstų rūšis vitamino C turi daugiau nei apelsinai, o kalcio su šiomis daržovėmis gausite daugiau nei gerdami nenugriebtą pieną.
Kaliaropės. Labai svarbus kalio ir vitamino C šaltinis. Be to, jose gausu ląstelienos, teigiamai veikiančios virškinimą ir padedančios užkirsti kelią persivalgymui.
Kiaulpienės. Jų lapai naudojami salotoms. Turi daug karotinoidų, vitamino C, kalcio ir kalio. Patartina rinkti tik užmiestyje (toli nuo kelio ir automobilių).
Pekino kopūstai. Pasižymi folio rūgšties gausa, todėl naudingi nėščiosioms ir planuojančioms savo nėštumą. Kalorijų nedaug, tačiau gausu natrio, vitamino A ir kalio.
Petražolės. Kaip ir krapai bei kalendros, gerina virškinimą, reguliuoja žarnyno veiklą. Tai puikus vario ir mangano šaltinis, jomis galima atgaivinti burnos kvapą (užtenka sukramtyti keletą lapelių).
Pomidorai. Gausu likopeno, užkertančio kelią vėžiui, ir vitamino C. Beje, didžiausia šio vitamino koncentracija yra želė pavidalo medžiagoje aplink sėklas.
Salierai. Nemažai kalio, be to, tai pats geriausias augalinės kilmės natrio šaltinis. Salierus galima laikyti tikrais dietinių sulčių lyderiais: jos turi itin daug ląstelienos ir labai mažai kalorijų.
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..
Kitas faktas
Komentarai