Neteisingai kerpami nagai gali priversti apsilankyti chirurgo kabinete. Atrodytų, toks nedidelis nagelis – o problemos iš ties nemenkos. Mes kalbame ne tik apie juntamą skausmą, bet ir apie rimtus sveikatos sutrikimus, juk įaugęs nagas gali sukelti rimtas infekcijas.
Ar žinojote, kad net 20 procentų besiskundžiančių pėdų problemomis, susiduria su įaugusiu nykščio nagu? Dažniausiai taip nutinka dėl netaisyklingo kirpimo. Jei kerpant nagą paliekama kokia nors smaili ataugėlė, kitaip tariant, jei nagas nukerpamas nelygiai, likęs smailas gabalėlis auga kartu su nagu ir pasiekęs odą ją praduria. Įsmigęs į odą nago gabaliukas dirgina audinius, todėl oda patinsta, ją ima skaudėti. Laiku nesiėmus priemonių gali prasidėti infekcija, nes organizmas įaugusį nagą laiko svetimkūniu. Dar daugiau problemų sudaro netinkama avalynė, kuri spaudžia pirštus ir taip dar labiau spaudžia nagą ir skatina jį žaloti audinius.
Kad apsisaugotumėte nuo nago įaugimo, stenkitės jo nenukirpti per trumpai. Be to, nedarykite dažnai pasitaikančios klaidos: neužapvalinkite nagų kraštelių. Nagą kirpti reikia tiesiai, o ne lanku. Žinoma, nago krašteliai neturi likti smailūs, tačiau juos sutvarkyti reikėtų dildės, o ne žirklučių pagalba. Dažnai problemų su nagų įaugimu turi ir tie žmonės, kurių nagai yra silpni ir lengvai lūžinėja. Beje, nagų silpnumą skatina ir netinkama avalynė, kurioje koja prakaituoja, taip minkštindama nagus.
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..
Kitas faktas
Komentarai (8)
man visos bedos baigesi po 5 proceduru.. dabar nesioju batus platesne nosimi..