Sakoma, kad rankos išduoda tikrąjį moters amžių. Tiesa tai ar ne, bet turbūt kiekviena įdeda bent truputį pastangų, kada oda nešerpetotų, netrūkinėtų ir nesausėtų: pajutusi pirmuosius „simptomus“, darosi voneles, tepasi kremu... Visa tai, žinoma, labai gerai, tačiau būtent nagai parodo, ar tikrai gerai savimi rūpinatės, o jiems, deja, dėmesio dažniausiai skiriama per mažai. Manikiūrui daug laiko nereikia, ir pasidaryti jį nesudėtinga.
Išsiaiškinkime, kas yra nagų plokštelės. Tai sustorėjusio keratino sluoksnio ir baltymų, riebalų, drėgmės junginys. Itin neigiamai jas veikia drėgmės stygius – dėl to jos tampa ne tokios elastingos, trupa, ima sluoksniuotis. Kaip jos netenkama? Ogi labai paprastai: beveik visi indų plovikliai, valymo ir skalbimo priemonės (trumpai tariant, buitinė chemija) sausina nagus, skatina jų lūžinėjimą ir sluoksniavimąsi.
Jeigu norite juos apsaugoti, tvarkydamosi nepamirškite guminių pirštinių – tai pirma taisyklė. Antroji – kadangi rankoms grožio suteikia tik sveiki ir išpuoselėti nagai, manikiūrą darytis reikia bent kartą per 8–10 dienų (blogiausiu atveju – 2 kartus per mėnesį). Ir tai svarbu ne tik estetikos, bet ir higienos sumetimais – nustatyta, kad po nagais kaupiasi 95 % mikrobų, taip pat ir dulkės, negyvos ląstelės, purvas ir odos riebalai – tikras bakterijų lizdas.
Trečia – sustiprinti nagus padeda ir gera mityba. Maiste turi būti daug geležies, jodo ir B grupės vitaminų – visa tai rasite daigintuose kviečiuose, rūgštaus pieno produktuose ir jūros gėrybėse, taip pat morkose, sojų pupelėse, kiaušiniuose.
Dabar galima pereiti ir prie manikiūro. Iš pradžių dilde suteikite nagams ovalo formą – braukite iš išorinės pusės į vidurį (atminkite, kad kampučių nukirpti per daug negalima – tikėtina, kad prasidės uždegimas), įmerkite juos į pašildytą augalinį aliejų arba šiltą muiluotą vandenį ir palaikykite 5–10 minučių.
Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.
Kitas faktas
Komentarai (1)