Ekstrinė kontracepcija – tai skubios kontracepcijos metodas, efektyviai apsaugantis nuo nėštumo po nesaugių lytinių santykių. Laiku išgėrus ekstrinės kontracepcijos tabletes galima išvengti neplanuoto nėštumo, tačiau, deja, dar ne visos moterys apie tai žino. Skubios kontracepcijos tabletės efektyvios praėjus ne daugiau 72 valandų po nesaugių lytinių santykių.
Kokiais atvejais reikėtų naudoti ekstrinės kontracepcijos metodą
Ekstrinė kontracepcija gali būti naudojama, jei lytinių santykių metu nebuvo panaudota jokia apsaugos priemonė arba jei ji buvo panaudota nesėkmingai (suplyšus ar nusimovus prezervatyvui, iškritus diafragmai, pamiršus išgerti daugiau nei 3 kombinuotas kontraceptines tabletes arba daugiau nei 2 vienfazes kontraceptines tabletes ir kt.), taip pat esant bet kokioms abejonėms dėl panaudoto apsaugos metodo patikimumo. Ekstrinė kontracepcija netinka kaip ilgalaikis apsaugos nuo nėštumo metodas ir turėtų būti vartojama tik išskirtiniais atvejais.
Kaip veikia ekstrinė kontracepcija
Ekstrinės kontracepcijos tabletėse yra tų pačių hormonų kaip ir kontraceptinėse tabletėse, tik didesniais kiekiais. Jos veikia dvejopai: neleidžia įvykti ovuliacijai bei sutirština gimdos kaklelio gleives ir neleidžia spermai pasiekti ir apvaisinti kiaušinėlio.
Kaip vartoti ekstrinės kontracepcijos tabletes
Po nesaugių lytinių santykių praėjus ne daugiau kaip 72 valandoms išgeriama viena ekstrinės kontracepcijos tabletė, po to, praėjus 12 valandų, išgeriama antra tabletė. Jei nėra galimybės laiku įsigyti ekstrinės kontracepcijos tablečių, vietoje jų gali būti pavartota visa pakuotė kombinuotų kontraceptinių tablečių.
Koks yra ekstrinės kontracepcijos patikimumas
Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui
Kitas faktas
Komentarai (7)