Ne, mes nekalbame tik apie kavą! Jeigu atsibudus ryte kyla klausimas ar šiąnakt buvote užmigęs arba praėjus porai valandų nuo atsikėlimo vis dar jaučiatės mieguistas – šie patarimai padės jums prabusti greičiau.
1. Šaltas vanduo. Atlikti tyrimai rodo, kad šaltas dušas ryte padidina darbo našumą, koncentraciją, taip pat sukelia organizmo šoką – dėl ko pradedame giliau kvėpuoti, o tai padidina įkvepiamo deguonies kiekį, todėl gauname natūralią energijos dozę visai dienai.
2. Kofeinas. Vienas puodelis juodos kavos padidina dėmesio koncentraciją. Taip yra todėl, kad kavoje esantis kofeinas padidina neuronų išsiskyrimą smegenyse, kurie atsakingi už adrenaliną. Tačiau reiktų apsiriboti dviem puodeliais per dieną – didesnis kiekis gali išbalansuoti nervinę sistemą ir gali sukelti irzlumą.
3. Šviesa. Saulėta diena gali pakelti nuotaiką ir padėti greičiau atsibusti. Atliktas tyrimas parodė, kad organizme, kuris yra veikiamas intensyvios šviesos, padidėja kortizolio – hormono, didinančio gliukozės kiekį, dėl ko kūnas įgauna daugiau energijos.
4. Judėjimas. 15 minučių pasivaikščiokite lauke. Mankšta didina budrumą, kadangi intensyviai judant kyla organizmo temperatūra ir į smegenis patenka daugiau kraujo.
5. Baltymai. Vietoj cukraus rinkitės baltymais praturtintus maisto produktus – energija, gauta iš baltymų, bus naudingesnė ir ilgesnio poveikio, lyginant su gauta iš angliavandenių. Taigi, pusryčiams rinkitės kiaušinius, varškę, graikišką jogurtą.
6. Tinkama kambario temperatūra. Pabusti bus kur kas paprasčiau, jei miegamajame palaikysite tinkamą temperatūrą. Vėsi aplinka skatina organizmo veiklos aktyvumą, tonizuoja, todėl kėlimosi metu temperatūra turėtų būti nuo 17 iki 24 laipsnių šilumos.
Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.
Kitas faktas
Komentarai