Ar reikia bijoti pieno produktų?

Ar reikia bijoti pieno produktų?
@ Shutterstock

Nuo mažens girdime, kad pienas – mums būtinas kalcio šaltinis. Be jo produktų neįsivaizduojame savo pusryčių, pietų ar vakarienės. Tačiau vis dažniau pasigirsta nuomonių, kad pienas dar ir kenkia. Ką apie tai mano „Sveikatai palankus“ ekspertai?
 
Teisūs tie, kurie sako, kad pieno produktai sveikatai palankūs ir rekomenduojami sveikos mitybos racione, bet neklysta ir tie, kurie sako, kad nepalanku žmonių sveikatai. Kodėl? Nes mityba yra individualizuota ir kas tinka vienam, nebūtinai tiks ir kitam. Pasaulio sveikatos organizacija ir sveikatos specialistai priskiria pieno produktus prie sveiko maisto pasirinkimo, bet reikėtų žinoti, kokie požymiai rodo, kad pieno produktų Jums reikėtų vartoti mažiau arba atsisakyti visai.
 
Vieniems nauda, kitiems – žala
 
Svarbiausia suvokti, kad vienam žmogui tam tikras maisto produktas gali būti naudingas, o kitam žalingas.
 
„Dažnai žmonės skundžiasi, kad suvalgę tam tikros rūšies produktų jaučiasi blogai. Vieniems sutrinka virškinimas, kitiems skauda galvą, trečius po dienos išberia ar atsiranda balti spuogai. Ką daryti, kad to nebūtų? Atsakymas paprastas: nevartoti maisto produktų, kurie sukelia bet kokias neigiamas organizmo reakcijas, net jei tas maisto produktas pripažintas kaip visuotinai sveikatai palankus.  Jums jis yra žalingas,“ – sako Sveikatai palankaus maisto technologė, ekologiškų maisto produktų sertifikavimo ekspertė, mitybos specialistė ir VšĮ „Sveikatai palankus“ direktorė Raminta Bogušienė.
 
Taip ir su pieno produktais. Pienas ir jo produktai vieniems žmonėms tinka, kitiems – ne. Taip, piene yra kalcio, bet ar jį pasisavina organizmas? Juk jeigu trūksta vitamino D, kalcio įsisavinimas sutrinka. Vaikui šokoladinį varškės sūrelį duodantys tėvai galvoja, kad tai – kalcio šaltinis, bet supraskite: tai tiesiog sveikatai nenaudingas saldus desertas.

2 psl. »

Komentarai