Natūralūs priedai
Džiovintos žolės, prieskoniniai augalai, medus – tai natūralūs gamtiniai priedai. Jie pagerina muilo aromatą, keičia jo spalvą, taip pat teigiamai veikia odą.
Šaltalankių aliejus, ciberžolės ir medetkos suteiks jūsų muilui oranžinę spalvą. Raudoną spalvą suteiks raudonojo sandalo ir saldžiosios paprikos milteliai, rudą – cinamonas, šokoladas ir kava. Pilką spalvą muilas įgauna nuo aguonų ir aktyvuotos anglies, o žalią – nuo smulkintų džiovintų žolių ir eukalipto lapų ekstrakto.
Smulkiai sugrūsti augaliniai papildai keičia muilo faktūrą, sukuria marmuro efektą, o gėlių žiedai, lapeliai tinka muilui dekoruoti.
Dirbtiniai priedai
Dirbtiniai priedai atveria daug galimybių kūrybai. Pasitelkę juos galėsite gaminti įvairiaspalvį muilą, papildyti jį netikėtais aromatais, padaryti blizgų ir netgi šviečiantį tamsoje muilą, jei įbersite liuminoforo.
Naudokite odai nepavojingus priedus, neperdozuokite ir atminkite, kad priedai gali sukelti alergiją. Nenaudokite guašo, akvarelinių ir aliejinių dažų, nes jų sudėtyje yra odai kenksmingų medžiagų.
Dažikliai
Yra trijų rūšių dažikliai: sausi maistiniai dažikliai, skysti dažikliai ir pigmentai. Pirmieji būna labai koncentruoti. Niekada nepilkite tokių dažų tiesiai į verdamą muilą. Iš pradžių ištirpinkite juos vandenyje, paskui pipete lašinkite į muilą ir stebėkite spalvos intensyvumą. Jeigu į muilą įpilsite per daug dažiklio, putos bus spalvotos, o muilas nudažys odą.
Skysti dažikliai yra specialūs, jau atskiesti kosmetiniai dažikliai. Dirbti su jais labai patogu: pakanka 1-3 lašų, kad muilas įgautų norimą spalvą. Jeigu neturite daug dažų, galite juos sumaišyti ir gausite norimą atspalvį. Jeigu gaminate įvairiaspalvį muilą, atminkite, kad skirtingų spalvų elementų arba sluoksnių linijos po truputį išsiplauna.
Kad šito išvengtumėte, naudokite pigmentus. Tai netirpūs spalvoti milteliai. Nudažo skaidrų muilą ir sumažina jo skaidrumą.
Perlamutras (mika)
Tai labai smulkūs blizgučiai, kuriuose beveik neišsiskiria atskiros dalelytės. Perlamutras padės nudažyti muilą, suteiks jam charakteringą blizgesį ir švytėjimą. Perlamutrą geriausiai naudoti skaidraus muilo gamybai, nes balto muilo fone jo beveik nematyti.
Blizgučiai
Panaudoję blizgučius (gliterius), sukursite puošnų ir efektingai atrodantį muilą. Galima nusipirkti įvairių formų ir dydžio blizgučių. Į muilą neberkite labai didelių blizgučių, nes jie gali braižyti odą.
Kaip virti naminį muilą
Iš pradžių sugalvokite, kokios formos, spalvos ir aromato turėtų būti jūsų muilas. Specialios formos muilui labai palengvino muilo virėjo darbą – pasigaminti gražų muilą visai paprasta.
Vaikiško muilo papildymas
Anksčiau vaikišką muilą papildydavo dėl muilo deficito ir nepritekliaus, dabar muilo virimas tapo madingu užsiėmimu. Tačiau pradiniu komponentu išliko tas pats vaikiškas muilas.
Pagrindiniai komponentai:
- 200 g. vaikiško muilo (būtinas);
- 100 g. karšto vandens (būtinas);
- 2 valgomieji šaukštai augalinio aliejaus arba jų mišinio;
- 1 arbatinis šaukštelis glicerino;
- po pusę arbatinio šaukštelio aliejinių A ir E vitaminų;
- 5-10 eterinio aliejaus lašų.
Darbo eiga:
- Trintuve susmulkinkite vaikiško muilo gabalėlį. Būkite atsargūs: smulkinimo metu kylančios dulkės gali sukelti čiaudulį ir akių ašarojimą.
- Muilo drožles užpilkite karštu vandeniu, pienu arba įvairių žolių nuoviru.
- Kruopščiai išmaišykite masę ir trumpam pastatykite į šiltą vietą. Tada muilas vandens vonelėje išsilydys greičiau.
- Muilo drožles ištirpinkite vandens vonelėje. Periodiškai maišykite šakute, kad masė būtų vienalytė ir be gumuliukų. Vidutiniškai šis procesas užtrunka apie 20 minučių. Jeigu būtina, įpilkite šiek tiek vandens. Kai masė taps grietinės tirštumo, nukelkite indą nuo ugnies ir leiskite atvėsti kelias minutes.
- Į masę įpilkite eterinio aliejaus, glicerino, vitaminų A ir E, pasirinktų natūralių priedų: žiedlapių, kokoso drožlių, smulkintų žalumynų. Viską kruopščiai permaišykite.
- Perpilkite masę į formą. Kadangi į muilą buvo pilamas vanduo, reikia palaukti, kol jis išgaruos. Tam gali prireikti nemažai laiko: nuo vienos paros iki savaitės. Kai muilas sukietės ir šiek tiek nudžius, jį galima išimti iš formos ir pradėti naudoti.
Avižinio muilo gamyba
Šio muilo pagrindui naudojamas vaikiškas muilas, visiems kitiems – specialus muilo pagrindas. Skirtingų gamintojų vaikiški muilai skiriasi, todėl darbo metu gali iškilti nenumatytų problemų, kurias turėsite spręsti dirbdami.
Pavyzdžiui, gali būti, kad prireiks ne 100 g., bet daugiau vandens. Vienas muilas labai lengvai tarkuojamas, o kitas sukelia dulkių debesį.
Laikydamiesi darbų eiliškumo, galėsite sausą pieną ir avižinius dribsnius pakeisti šokoladu ir kakavos milteliais arba džiovinta žievele ir eteriniu apelsinų aliejumi – rezultatas jums patiks.
Pagrindiniai komponentai:
- 200 g. vaikiško muilo;
- 2 valgomieji šaukštai augalinio aliejaus;
- 1/2 arbatinio šaukštelio glicerino, aliejinių vitaminų A ir E tirpalo;
- 100 g. karšto vandens;
- 1 arbatinis šaukštelis sauso pieno miltelių;
- 5-10 lašų eterinio aliejaus;
- 2-3 valgomieji šaukštai smulkintų avižinių dribsnių.
Darbo eiga:
- Vaikišką muilą išlydykite ir supilkite į jį augalinį aliejų, gliceriną, vitaminus A ir E ir eterinius aliejus, kaip aprašyta anksčiau. Vėliau į karštą mišinį suberkite smulkintus avižinius dribsnius ir pieno miltelius.
- Visą mišinį labai gerai išmaišykite ir supilkite į formą. Šiuo atveju naudojome plastikinį varškės indelį.
- Papuošimui ant viršaus užberkite nesmulkintų avižinių dribsnių ir lengvai įspauskite juos į masę. Palikite muilą džiūti 2-3 dienas. Jeigu, praėjus šiam laikui, muilas nesukietės, džiovinkite dar. Jūsų kantrybė pasiteisins, kai pagaliau galėsite išimti muilą iš formos ir pradėsite naudoti jį pagal paskirtį.
- Muilas, pagamintas vaikiško muilo pagrindu, ilgainiui gali keistis: jis deformuojasi, nutrupa kraštai. Jeigu muilo dydis nekliudo, kraštus nulyginkite peiliu.