Tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų asmens higiena

Vaikų sveikata – tėvų rankose, tačiau kartais į tai žiūrima per daug aplaidžiai. Esmė ta, kad ne visi suaugusieji prižiūri, kad atžalos laikytųsi asmens higienos, ir neverčia plauti rankų. Kaip parodė naujausi tyrimai, 40 % vaikų pasinaudoję tualetu nenusiplauna rankučių su muilu ir dar maždaug tiek pat – prieš valgį. Tiesa, reikia pastebėti, kad berniukų rankos buvo daug nešvaresnės už mergaičių, o pačios purviniausios – sulaukus aštuonerių metukų amžiaus. Tėvai į šią problemą dažniausiai žiūri pro pirštus.


90 % apklaustų tėvų mano, kad jų atžalėlės ir taip per daug švarios, tad nieko baisaus nenutiks, jeigu ant rankų bus šiek tiek purvo ir bakterijų – anot jų, juk tai yra netgi naudinga. Vis dėlto medikai su tuo nesutinka ir tikina, kad vaikams toks požiūris kenkia, nes formuoja netinkamus higienos įpročius ir gali daryti neigiamą įtaką sveikatai.

Tyrėjai apklausė daugiau kaip 1000 tėvelių ir 500 vaikų apie asmens higieną, 50 mažylių buvo ištirti, siekiant patikrinti, kiek virusų ir bakterijų yra ant jų rankučių. Daugiau kaip du trečdaliai mažylių pasakė, kad sprendimui, plauti rankas ar ne, didelę įtaką daro jų tėvai. Reguliarus rankų plovimas su vandeniu ir muilu mažina patogeninių mikroorganizmų plitimo riziką – kitaip tariant, jeigu tėvai prižiūri, kad vaikas laikytųsi asmens higienos, tai padeda jam augti sveikam.

» Rašyti komentarą