Galvos, sąnarių, raumenų skausmai ar patirtos traumos - dažno žmogaus problema. Apie tai laidoje „Sveikata.lt“ diskutavo vedėja Asta Dumbliauskienė bei gydytojas Vygantas Skrodenis. Laimei, atrastas naujas gydymo modelis Lietuvoje padės išvengti šių negalavimų. Tai fascialinės distorsijos modelis (FDM). Jis naudojamas, norint pašalinti skausmą nenaudojant nei vaistų, nei operacijų. Tai metodas, kai rankų pagalba galima panaikinti raumenų, sąnarių skausmus, atstatyti žmogaus mobilumą.
Šį modelį pirmą kartą aprašė dar devintajame dešimtmetyje amerikiečių gydytojas osteopatas Stefenas Typaldas. Fascija – tai jungiamasis audinys, kuris įsiskverbia ir palaiko kaulus, raumenis, organus ir kraujagysles. Jį pažeidus, įvyksta struktūriniai pakitimai, kitaip vadinama distorsija. Būtent fascialinės distorsijos modelio pagalba sutrikimai yra gydomi bei koreguojami. Šis gydymas yra atliekamas rankomis, tačiau tai visiškai nėra panašu į masažą. Yra taikomos manualinės technikos bei kitos papildomos priemonės. Šį atstatymo metodą gali atlikti tik sertifikuotas šios srities specialistas. Gydytojas atlieka stiprų spaudimą tam tikruose taškuose arba išilgai fizinių linijų. Taip pat jis gali ne tik suteikti spaudimą, tačiau spausti ar traukti sąnarių sritis.
Paciento diagnozės nustatymui ir gydymo skyrimui yra labai svarbi kūno kalba ir testavimas. Reikia smulkiai išsiaiškinti kokius nemalonumus pacientas jaučia, kad tiksliai žinoti kaip jam padėti. Per vieną ar du susitikimus specialistas gali nuspręsti, ar pavyks iki galo padėti pasveikti ar ne. Šis gydymas padės ne tik pašalinti skausmą, bet ir atstatyti sutrikusius judesius. Norint pajausti fascialinės distorsijos modelį, dažniausiai reikia atlikti tris arba keturias procedūras, tačiau vienam gali padėti dvi procedūros, o kitam - prireikti net dešimties apsilankymų pas specialistą. Tiksliai iš karto negalima nustatyti, kiek procedūrų yra reikalinga, tai paskiriama kiekvienam individualiai pagal situaciją. Skausmas kankinti gali bet kokio amžiaus žmones, todėl fascialinės distorsijos modelis atliekamas kiekvienam, tiek jaunam, tiek vyresnio amžiaus. Vienintelė išimtis - šis gydymo būdas negali būti atliktas kai yra atviros žaizdos, kraujo krešėjimo problemos, aukšto kraujospūdžio liga, onkologiniai, infekciniai susirgimai, sisteminės nervų, taip pat širdies, plaučių, ligos, inkstų nepakankamumai. Taip pat ši technika negalima nėščiosioms moterims, tačiau tik pilvo ir dubens srityse.
Jei jus kamuoja ūmus, patemtų ar išnirusių sąnarių, raumenų ar vadinamas susitingusio kaklo skausmas, jaučiate nugaroje diskomfortą, pasireiškia tirpimo, galūnių silpnumo simptomai, ar sutriko mobilumas. O gal patyrėte sportinę traumą? Apsilankyti galite pas fascialines distorsijos specialistą Vygantą Skrodenį Palangoje, sanatorijoje „Gradiali“.
Daugiau apie sveikatą išgirsti bei pamatyti kviečiame kiekvieną sekmadienį 9 val. ryte, laidoje Sveikata.lt per TV3!