Pirmadienio interviu. Lisa Tillinger Johansen: „Greitas maistas gali būti sveikos mitybos dalimi“

Lisa Tillinger Johansen – dietologė ir mitybos ekspertė iš Los Andželo. Suaugusiesiems ir vaikams ji veda paskaitas apie diabetą, hipertenziją, cholesterolį, svorio kontrolę ir kitas sveikatos problemas, o neseniai išleido knygą „Greito maisto išteisinimas“ (Fast Food Vindication).

Ar galite truputį papasakoti apie save? Kaip seniai rašote?

Aš dietologė, turiu magistro laipsnį. Konsultuoju mitybos ir įvairiais sveikatos klausimais „Kaiser Permanente“. Prieš tai buvau „McDonal’s“ nekilnojamojo turto vadybininkė.

Kiek save pamenu, rašau nuo vaikystės, tačiau „Greito maisto išteisinimas“ – pirmoji mano knyga.

Kaip kilo idėja ją parašyti?
Tai buvo magistrantūros studijų metu. Mečiau „McDonald’s“ nekilnojamojo turto vadybininkės darbą ir nuėjau kitu (sveikatos priežiūros) keliu. Tikriausiai pamanysite, kad taip mane paskatino pasielgti „McDonald‘s“ maistas, tačiau esmė ne čia. Mane visada domino sveika mityba, metai bėgo, ir aš sau pasakiau: savo svajonę įgyvendinsiu arba dabar, arba niekada. Tuo metu žiniasklaidoje mirgėjo istorijos, kaltinančios greito maisto pramonę dėl daugelio socialinių problemų. Vėliau, kai gavau dietologo licenziją ir pas mane pradėo lankytis pacientai, pamačiau, kad laikas padaryti tam galą. Greitas maistas nėra nei mūsų priešas, nei masinio nutukimo priežastis.

Ar galite trumpai papasakoti apie savo knygą?
Ji pateikia naują požiūrį į maisto pramonę, valgymą namuose ir greito maisto restoranuose.  Pastaruoju metu visuomenėje sklando labai daug dezinformacijos šia tema. Pamaniau, tai būtų puiki galimybė kažką pakeisti.

Kodėl pasirinkote būtent tokį žanrą?

Esu mitybos ekspertė, turėjusi galimybę susipažinti su greito maisto pramone iš arčiau. Mačiau, kad tokios knygos išties reikia, ir buvau tikra, kad esu pakankamai kvalifikuota, kad galėčiau ją parašyti.

Vadinasi, knygos rašymas jums buvo pats didžiausias iššūkis?
Didžiausias iššūkis buvo sudėti turimą medžiagą į knygą. Jos buvo tiesiog per daug, tad teko gerokai apkarpyti. Tačiau tai taps pamatu dar vienam kūriniui.

Kokią žinią bandote perduoti savo skaitytojams?
Prisiimkite atsakomybę už tai, ką dedatės į burną. Greitas maistas gali būti sveikos mitybos dalimi.

Kaip sekėsi reklamuoti savo knygą?
Puikiai! Sulaukiau daugybės teigiamų atsiliepimų, o tai išties labai smagu.

Kuo užsiimate, kai nerašote?
Dirbu „Kaiser Permanente“, Sveikatos Ugdymo departamente, taip pat vietiniame senjorų centre mokau mitybos į rizikos grupę patenkančius suaugusiuosius. Tai labai reikalingas ir naudingas darbas.

Kokie jūsų ateities planai?
Ketinu toliau reklamuoti savo knygą ir pradėti naują – („Stop the diet – I want to get off“ – red.).

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Jonas
2020-04-27 05:56
Žmogui, kilusiam iš gamtos, greitas maistas visada bus nuodas!!!!!