Mokslininkai: nelaiminga meilė gali baigtis mirtimi

Didžiosios Britanijos moklininkai patvirtino, kad nelaiminga meilė gali nuvaryti į kapus. Sudaužyta širdis – tai daugiau nei metafora. „Sudaužytos širdies sindromas“ iš tiesų egzistuoja ir yra laikomas rimta liga. Širdies nepakankamumą gali išprovokuoti ne tik nenumaldomas dvasinis skausmas, stipri baimė, tačiau taip pat ir džiaugsmas bei neįtikėtina laimė.

Šio negalavimo priežastis yra stiprus adrenalino pliūpsnis, paralyžiuojantis apatinę širdies dalį: dėl to krūvis tenka viršutinei, o širdis neišlaiko. Būtent tuo ir paaiškinama, kodėl, pavyzdžiui, po vyro arba žmonos (arba bet kurio kito labai brangaus ir artimo žmogaus) mirties antroji pusė paprastai ilgai nebegyvena ir taip pat netrukus miršta.


Kad adrenalino išsiskirtų mažiau, reikia mokėti kontroliuoti savo elgesį, jausmus ir emocijas. Kaip išeitis galimi ir raminamieji, tačiau jie suteikia tik laikiną palengvėjimą, o problema niekur nedingsta, mintys sugrįžta vėl ir vėl.

Kad išsaugotumėte sveikatą ir dvasinį stabilumą, specialistai pataria išbandyti įvairias metodikas. Pasaulyje smarkiai populiarėja joga, aikdo, dvasinės praktikos. Yra žinoma, kad tokie žmonės išmoksta valdyti savo jausmus ir emocijas, o tai kasdieniame gyvenime labai reikalinga.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Emu***ciukas
2012-06-05 15:29
na joa, pirma meile sunkus dalykas. Atrodo taip kiekviena diena galvoji apie ta zmogu, negali negalvot kaip butu buves susiklostes gyvenimas kokie butume laimingi, bet atsitinka taip kad visa tai sudusta, deja jausmai ir tos svajones niekur nedingsta... O kad butu galima isakyt savo sirdutei ((
viktorija
2012-06-03 22:18
sunku buna,pati tai zinau,galima labai greitai nugrizti o pakilti sunku
Rima
2012-06-02 20:13
Nemanau,kad nepasisekus meileje reikia zudytis.Aplinkui yra daug puikiu zmoniu-tik reikia apsidairyti...
plevesa
2012-05-28 08:43
jo joga neblogas dsalykas...
na mnau visi is musu isgyvenom pirmas meiles... ir virves nereikejo...
n
2012-05-27 18:54
jo, sunkus tas praradimo jausmas...