Kuo naudingas miegas be rūbų?

Yra žmonių, kurie kategoriškai atsisako eiti į lovą su pižama arba naktiniais marškiniais. Kai kam įprotis miegoti nuogam gali atrodyti keistas, tačiau jis, mokslininkų teigimu, turi tokių privalumų, apie kuriuos net ir nepagalvojame.

Malšina skausmą. Rūbai neleidžia kraujui cirkuliuoti laisvai, todėl bent miegant kartais pravartu pamiršti „antrą odą“: tai sumažins nervų sistemos įtampą, o kai kuriais atvejais – ir skausmus pilvo srityje. Medikai pirmiausiai pataria atsisakyti rūbų tiems, kurie kenčia dėl nemigos.


Reguliuoja riebalinių liaukų veiklą. Tai, kad mes miegame, nereiškia, kad ilsisi visas organizmas – jis ir toliau išlieka aktyvus. Įprotis miegoti nuogam naudingas tuo, kad taip prie odos prieina daugiau oro, pagreitėja jos regeneraciniai procesai. Jūsų riebalinės liaukos dirba geriau, nei bet kada anksčiau – jos išskiria riebalus ir padeda atsinaujinti odai.

Gerina gyvenimo kokybę. Negalite atsikratyti nuovargio ir nerimo jausmo? Tada žinote, kaip sunku po įtemptos darbo dienos užmigti giliu ir ramiu miegu. Kitą dieną jaučiatės nepailsėję, lyg primušti, nenorite nieko kito, tik greičiau nusigauti iki lovos. Pamėginkite „pamiršti“ savo mėgstamą pižamą – labai tikėtina, kad kartu paliksite ir visą per dieną susikaupusią įtampą, todėl naują dieną pasitiksite kupini jėgų.

Keli patarimai: prieš miegą patartina išsimaudyti – oda galės kvėpuoti geriau. Oro temperatūra ir drėgmė miegamajame turi nekelti diskomforto, kad neatsibustumėte sušalę. Ir paskutinis (bet ne mažiau svarbus) dalykas: pasirūpinkite, kad patalynė būtų švelni ir maloni jūsų odai.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
new-vera
2013-05-22 01:11
o as miegu ir su visais apatiniais ir dar su naktiniais,niekaip neismiegu kitaip,atsikeliu nakty ir turiu ka nors uzsidet
teenboy
2013-05-12 00:17
man 15 metu o as savaitgaliais miegu nuogas uzsirakines kad neateitu i mano kambari seimos nariai bet bybys tai prispaustas buna ir pagunda smaukytis dar neiprates turbut ir reikia myzt nakti i buteli o miegu ir prabundu anksti ta deka kad miegu nuogas. patarkit ant kokio ciuzinio reikia miegoti kad mano pimpalui butu jauku?
kristi
2013-04-25 17:59
visada miegam su vyru nuogi. zymiai geriau ir patogiau, ir miego kokybe geresne,labiau isimiegi ir pailsi.
Rimta
2013-04-08 23:24
miegočiau ir aš nuoga, tik bėda jog man šalta ir mėgstu kai tarp šlaunų medžiaga būna, kokia kaldrą isidedu, kitaip tariant kojomis apsivynuoju ja
asta
2013-04-01 12:54
as tai miegu tik su apatiniais ir liemenuku..