Olimpinės žaidynės turi ilgą ir turtingą istoriją. Dagumos žmonių dėmesį labiausiai patraukia aukso medaliai ir nauji rekordai, tačiau susipažinti su keistomis žaidynių tradicijomis ir taisyklėmis – ne ką mažiau įdomu.
- Jodinėjimas. Jojikai turi pasidoryti apsivilkę fraką, užsidėję cilindrą ir apsiavę juodus batus. Numatoma išimtis: jeigu jojikas yra kariškis, jis gali vilktis karinę uniformą.
- Šokinėjimas ant batuto. Skiriamų taškų skaičius priklauso nuo „skrydžio trukmės“, t. y. laiko, kurį ore praleidžia žmogus, atliekantis savo numerį.
- Žolės ritulys. Siekiant išvengti traumų ir atsitiktinių kontaktų smūgiavimo metu, uždraustos kairiarankiams skirtos lazdos.
- Šiuolaikinė penkiakovė. Jojimo rungtyje sportininkai negali sau patys išsirinkti žirgo. Dalyviai turi tik 20 minučių, kad galėtų apsiprasti.
- Sunkioji atletika. Jeigu dviejų sunkiaatlečių rezultatai vienodi, pergalė atitenka tam, kurio svoris mažesnis.
- Taekwondo. Kad būtų galima tiksliau suskaičiuoti taškus, visi kovų dalyviai turi apsivilkti specialius rūbus su elektroniniais davikliais, fiksuojančiais smūgių jėgą.
- Fechtavimas. Apeliacijos metu dalyviai turi stovėti ant takelio, antraip laikoma, kad sportininkas pripažįsta varžovo pergalę.
- Šaudymas iš lanko. Jeigu viena strėlė perskelia kitą, įskaitomas pirmosios strėlės rezultatas. Jeigu gi ji iškrenta iš lanko, sportininkas ją gali pakelti ir iššauti, tačiau tik tuo atveju, jeigu nepasitraukia iš savo vietos.
2012-11-18 18:51