8 požymiai, išduodantys blogus miego įpročius

Šiandien daug kalbama apie miego higieną – kaip, kada ir kiek miegoti, ką daryti, jeigu kankina nemiga ir t.t. Kuo gi gresia nuolatinis neišsimiegojimas?

Sumažėjęs darbingumas. Jeigu išsimiegate nepakankamai, tikriausiai pastebite, kad jūsų darbingumas – daug mažesnis, negu galėtų būti. Ir visai nesvarbu, ar kalbame apie fizinę, ar apie protinę veiklą – kad ką nors nuveiktumėte, save tenka versti.

Dėmesingumo stoka. Miego trūkumo pasekmė – ne tik mažas darbingumas, bet „aptemęs“ protas. Tampa sunkiau susikaupti ir įsiminti naują informaciją, tinkamai atlikti net ir įprastus veiksmus.

Atminties pablogėjimas
. Žmogaus smegenys panašios į kompiuterį. Miego metu jos „persikrauna“, ištrina ir įrašo informaciją. Jeigu miegosite nepakankamai, joms tenkantis krūvis bus tiesiog per didelis ir jos nefunkcionuos taip gerai, kaip galėtų.


Sumažėjęs atsparumas stresui. Trūkstant miego pasipriešinti kasdieniam stresui tampa daug sunkiau.

Sausa oda. Tai dar vienas požymis, išduodantis, kad miegate nepakankamai. Aišku, veiksnių gali būti ir daugiau, tačiau vertėtų atkreipti dėmesį ir į šį.

Padažnėję nelaimingi atsitikimai. Sumažinus miego trukmę, neverta stebėtis, kad jums pradeda dažniau nesisekti, padaugėja nelaimingų atsitikimų.

Dažnas sergamumas peršalimo ligomis. Jeigu jums nuolat trūksta miego, susilpnėja imuninė sistema, ir organizmo pasipriešinimas peršalimo ligoms ženkliai sumažėja.

Riebaliukai ant pilvo. Miego trūkumas didina streso hormono kortizolio lygį, ir tai daro tiesioginį poveikį jūsų figūrai. Ilsintis nepakankamai, apetitas bus didesnis, ir išvengti nereikalingų kilogramų bus daug sunkiau.

» Rašyti komentarą