Trumpesnė vyrų gyvenimo trukmė ir didesnis jautrumas tam tikriems susirgimams priklauso ne tik nuo biologinių priežasčių, bet ir nuo pačių vyrų požiūrio į savo sveikatą, atkreipia dėmesį medikai.
Tyrimai rodo, kad nuo vaikystės iki pat senatvės vyrų sveikata yra silpnesnė nei moterų. Pasak sveikatos priežiūros specialistų, trumpesnė vyrų gyvenimo trukmė ir didesnis jautrumas tam tikriems susirgimams labai priklauso ne tik nuo biologinių priežasčių, bet ir nuo pačių vyrų požiūrio į savo sveikatą.
Nuo vaikystės iki pat senatvės vyrų sveikata yra silpnesnė nei moterų, rodo tyrimai. Dažniausiomis mirties priežastimis tampančios ligos taip pat dažniau pasiglemžia vyrų gyvybes.
Kiekviena rimtesnė liga yra apipinta mitų ir baimių. Ne išimtis ir prostatos vėžys. Lietuvoje ši liga kasmet nusineša 500-600 vyrų gyvybių. Skaičiai yra dideli, liga – dažna, todėl kiekvienas yra girdėjęs arba net dalijęsis įvairiais mitais apie prostatos vėžio profilaktiką, tai, kas sukelia šią ligą, kiek skausminga diagnostika ir kokie veiksmi...
Prostatos vėžio diagnozę kasmet išgirsta keli tūkstančiai lietuvių. Tai – dažniausia vyrų onkologinė liga šalyje ir ja serga daug vyresnio amžiaus stipriosios lyties atstovų. Ši diagnozė visuomet skamba baugiai ir nemaloniai, bet gera žinia yra ta, kad prostatos vėžys yra sėkmingai gydomas, o dažnais atvejais – išgydomas visiškai.
Nuo seno žinoma tiesa, kad vyrai ir moterys skiriasi ne tik fizinėmis savybėmis. Taip pat tai ir svarbus mokslinių tyrimų objektas. Ne išimtis ir medicina, kur lyčių skirtumai pasireiškia įvairių susirgimų statistikoje – rizika susirgti viena ar kita liga vyrams ir moterims yra nevienoda.
Kai kuriems vyrams nereikia nė priminti, kaip svarbu tinkamai prižiūrėti savo kūną. Jaunesnės kartos ir šiaip galbūt „progresyvesni“, savo vyriškumu neabejojantys arba tiesiog ne tokie tingūs stipriosios lyties atstovai net perėmė geriausius dailiosios lyties įgūdžius: žino, kaip naudoti veido šveitiklį ir drėkinti odą. Betgi didžioji dalis mūsų...
Vidutinio amžiaus vyrai, turintys antsvorio ir nebesirūpinantys savimi, rizikuoja tapti antrojo tipo diabeto aukomis labiau, negu tokio paties amžiaus ir kūno sudėjimo dailiosios lyties atstovės. Kodėl? Pamėginkime išsiaiškinti.
Ką daryti, jeigu gražaus stoto vyras virto sunkiai šnopuojančiu storuliu? Skatinimai pasirūpinti savo figūra dažniausiai neduoda jokių rezultatų, todėl moterims tenka viską imti į savo rankas. Ką joms galima patarti?
Vis daugiau vyrų susiduria su problemomis, norint susilaukti vaikų – žinoma, kiekvienas atvejis yra individualus ir bėdų turinti pora turėtų, visų pirma, išsitirti, tačiau, vertinant naujausių tyrimų duomenis bei sutrikimų statistiką galima nesunkiai išskirti 5 pagrindines priežastis, lemiančias vyrų potencijos ir vaisingumo problemas.
Kiekvienam savo sveikatai neabejingam vyrui reikėtų, visų pirma, žinoti ir suprasti, kas yra normalus vaisingumas ir potencija, o kokiose situacijose iš tiesų reikėtų sunerimti ir kreiptis į gydytojus.
Garsiai prabilti apie šlapimo nelaikymą išdrįsta ne kiekviena moteris, ką jau kalbėti apie vyrus, kurie pagal savo prigimtį turi būti stiprūs, lytiškai pajėgūs, mokėti tramdyti emocijas.
Erekcijos sutrikimai – pats tikriausias siaubas vyrams. Deja, kaltas ne tik amžius, bet ir pašaliniai aplinkiniai veiksniai. Iš esmės vyrų erekcijos sutrikimų priežastis galima suskirstyti į 5 grupes: endokrininius sutrikimus,, kraujotakos sutrikimus, organinius varpos pokyčius, neurologinius sutrikimus ir psichologinius sutrikimus.
Su šia problema susidūriau seniai. Iš pradžių ją siejau su nepatyrimu, jaunu amžiumi, paskui – su itin dideliu jauduliu, kol užmezgęs santykius su ilgalaike partnere, sunerimau, jog man kažkas negerai. Nepriklausomai nuo mylėjimosi aplinkybių ir susijaudinimo, lytinio akto metu sėkla išsiverždavo per anksti. Jaučiausi bejėgis tai suvaldyti.
Nuo pat antikos laikų, o gal ir seniau, yra aptarinėjama lytinio akto trukmė. Sklando pasakojimai apie tai, kaip sekso galiūnais save laikantys vyrai sugeba be perstojo mylėtis visa naktį ar net ilgiau. Kiek čia tiesos, kiek pasipuikavimo prieš dailiosios lyties atstoves, gali atsakyti tik jie patys. Tačiau ką daryti, jei meilės aktas netrunka n...
Subjurusi nuotaika, nesugebėjimas suvaldyti stresinių situacijų, ištvermės sumažėjimas, suprastėjusi potencija ir imunitetas, raumenų masės mažėjimas...Vyrai pakankamai dažnai susiduria su šiomis problemomis, tačiau dažniausiai ima kaltinti greitą gyvenimo ritmą, senėjimą bei nuovargį ir tiesiog laukia, kol negalavimai išsispręs savaime. Gana la...
Vyro suirzimą ir sumenkusią sveikatą paprastai siejame su nesėkmėmis darbe, įtampa šeimoje ar paprasčiausiu nuovargiu. Žinoma, kad tai gali prisidėti prie prastos vyro savijautos, tačiau šios situacijos, kaip ir eilė kitų priežasčių, gali sąlygoti ženkliai didesnę vyrišką problemą - testosterono sumažėjimą. Sutrikus šio, vyriškuoju vadinamo, ho...
Nuo pat vaikystės iki senatvės moterys gali didžiuotis turėdamos tvirtesnę sveikatą, nei vyrai. Iš 15 dažniausių mirties priežasčių stiprioji lytis lenkia moteris praktiškai visose, išskyrus Alzheimerio ligą.
Mūsų dienomis daugiausia vyrų iki 35 metų gyvybių nusineša vėžys ir širdies bei kraujagyslių sistemos ligos. Kaip jų išvengti? Mokslininkų teigimu, padaryti tai nėra sunku – tereikia atsisakyti tabako, reguliariai mankštintis ir taisyklingai maitintis. Kokie gi produktai naudingiausi stipriosios lyties atstovams?
Rėmuo ir skrandžio opos – tai problemos, kurios kamuoja daugelį iš mūsų. Informacijos apie jas daugybė, tad gali atrodyti, kad viskas jau žinoma, tačiau iš tiesų – tai tik ledkalnio viršūnė. Specialistai įsitikinę: geriau ne gerti vaistus nuo rėmens, o išsiaiškinti tikrąją šio negalavimo priežastį.
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų