Lytiškai plintančios infekcijos (LPI) kelia pavojų, nes dažniausiai jokių simptomų nejuntama arba jie pasireiškia ne iš karto. Lytiškai plintančių infekcijų išvengti nesudėtinga – tereikia rūpintis savo lytine sveikata.
Vasara – daugelio iš mūsų mėgstamas metų laikas, tačiau dailiosios lyties atstovėms jis atneša ne tik geresnę nuotaiką ar įdegį... Jau paprastai komfortu nepasižyminčios mėnesinių dienos karštuoju metų laiku tampa dar sudėtingesnės: pagausėjęs kraujavimas, prakaitavimas, o kur dar kelionių metu kylantys nepatogumai! Kaip palengvinti šias dienas?
Stresas ir įtampa neigiamai veikia mūsų savijautą. Kad galėtume atlaikyti bet kokias negandas ir gyvenimo audras, svarbu užsigrūdinti tiek fiziškai, tiek psichologiškai.
Tyrimų duomenimis, 70–90 % reproduktyvaus amžiaus žmonių užkrėsti virusais. Jų daugiau nei 100 skirtingų tipų – dalis nepasireiškia ir yra nekenksmingi, o dėl kitų ant odos atsiranda karpučių.
Net lytiškai plintančios infekcijos mūsų laikais neatrodo tokios baisios, nes yra antibiotikų. Virusinės ligos, deja, jų poveikiui taip papratai nepasiduoda, todėl sunku numatyti, ko galima iš jų tikėtis.
Yra įvairių kontracepcijos metodų. Šiandien pakalbėkime apie prezervatyvų naudojimą. Daugelis teigia, kad ši priemonė slopina aistrą, jautrumą, pojūčius ir seksualumą, tačiau reikėtų pabrėžti pagrindinį jos pranašumą – ji, kaip ir susilaikymas, užtikrina apsaugą nuo lytiniu būdu plintančių ligų.
Ekstrinė kontracepcija – tai skubios kontracepcijos metodas, efektyviai apsaugantis nuo nėštumo po nesaugių lytinių santykių. Laiku išgėrus ekstrinės kontracepcijos tabletes galima išvengti neplanuoto nėštumo, tačiau, deja, dar ne visos moterys apie tai žino.
Ginekologinės ligos ar infekcijos – vienos nemaloniausių. Vis tik nemažos dalies jų galima išvengti kiek pakeitus savo higienos įpročius. Didžiausias iššūkis – rasti aukso vidurį: intymi higiena turi būti pakankama, bet ne perdėta.
Į maistinių medžiagų, gerinančių lytinio gyvenimo kokybę, sąrašą pateko vitaminai, kurių galima įsigyti bet kurioje vaistinėje (ir, žinoma, parduotuvėje – jeigu kalbame apie natūralius šaltinius).
Nugaros skausmai ne tik apriboja judėjimo laisvę dieną, bet taip pat ir apsunkina intymų gyvenimą. Kad ši sveikatos problema neperaugtų į šeimyninį konfliktą, atkreipkite dėmesį į specialistų rekomendacijas.
Įprastai mergaičių lytinė branda prasideda maždaug 10-11 metais, tačiau vis dažniau fiksuojami atvejai, kuomet fiziniai brandos požymiai išryškėja kur kas jaunesniame amžiuje.
Tinkamos higienos priemonės mėnesinių metu ypač svarbios, nes padidėja infekcijos rizika. Būtent šiomis dienomis moters organizmas (ypač lytiniai organai) yra imlesnis įvairiems susirgimams. Gydytojai ginekologai yra pastebėję, kad netinkamų higieninių paketų naudojimas menstruacijų metu sukelia odos šutimus, paraudimus, alerginius bėrimus, nie...
Dažniausiai pasitaikanti seksualinio gyvenimo problema, su kuria susiduria moterys – tai lytinio potraukio sumažėjimas, nepakankamas susijaudinimas ir skausmas lytinio akto metu. Taigi šį kartą norėtume pakalbėti apie vieną iš seksualinių sutrikimų – vaginizmą.
Neplanuotas nėštumas, nesveiki, apsigimę palikuonys arba nevaisingumas – štai kuo gali baigtis lytiniai santykiai be prezervatyvų. Ir visų šių nemalonumų kaltininkė – lytiškai plintanti chlamidiozė.
Lytiškai plintančios ligos (LPL) – labai opi šiuolaikinė problema. Ypatingai situaciją sunkina faktas, kad maždaug 20 procentų LPL nešiotojų nežino esantys užsikrėtę, todėl nesigydydami ir nesisaugodami perduoda užkratą kitiems žmonėms.
Kaip rašoma Talmude ir kaip teigia kai kurie šiuolaikiniai seksologai, poros kartų per savaitę visiškai pakanka. Masinė kultūra, tiesa, su tuo nesutinka. Ji skelbia: kuo daugiau, tuo geriau. Ortodoksiškos feministės iš viso laikosi nuostatos, kad lytiniai santykiai nėra būti, kad galima apsieiti ir be jų. Kas teisus?
Mokslininkai pagaliau sukūrė preparatą, kuris moterims turėtų padėti išvengti lytiškai plintančių ligų. Tiesa, jis išbandytas tik su laboratorinėmis pelėmis, tačiau jau ruošiamasi tą padaryti ir su dailiosios lyties atstovėmis.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, per penkis pirmus šių metų mėnesius Lietuvoje užregistruoti 58 nauji ŽIV infekcijos atvejai, tarp kurių 16 moterų ir 42 vyrai. Pernai per tą patį laikotarpį ŽIV atvejų užregistruota dvigubai mažiau (28).
Pastebima, kad pastaruoju metu vis dažniau sergama venerinėmis ligomis, ir kalčiausi dėl to yra jauni žmonės iki 25 metų amžiaus, gyvenantys nesaugų lytinį gyvenimą.
Tiek dailiosios, tiek stipriosios lyties atstovai turi savo seksualinio gyvenimo ritmą: pavyzdžiui, vyrai aktyviausi ryte (nors kartais ir gali pasirodyti, kad mėgautis kūniškais malonumais jie pasirengę visada). Naujausi tyrimai rodo, kad seksualinis moterų aktyvumas pasiekia piką šeštadienį, 23:00 (tokios išvados padarytos remiantis užsienio m...
Išskleistų plaučių paviršiaus plotas sudarytų 80 kvadratinių metrų. Tai maždaug pusė krepšinio aikštelės ploto