Ne visi mano, kad nugyventi metai ir per juos sukaupta patirtis yra vertingas turtas: daugelis nori susigrąžinti jaunystę ir kone paniškai bijo senatvės, daro viską, kas įmanoma, kad tik ją atitolintų... O ar verta? Ar tikrai tai taip baisu, kaip įsivaizduojama?
Prieš porą metų įkurta Vilniaus išsėtinės sklerozės draugija „Feniksai“ greitai tapo aktyvia, gausų būrį sergančiųjų ir jų artimųjų, vienijančia organizacija. Draugijos vykdomas projektas „IS Gyvenimo mokykla“ leido vilniečiams dalyvauti paskaitose, susitikimuose ir įvairiuose reabilitacijos bei meno terapijos užsiėmimuose.
Vaikų ligoninės, VUL Santariškių klinikų filialo chirurgai Arūnas Strumila ir dr. Pranas Gurskas jau atlieka vaikams kirkšnies išvaržos operacijas nauja, pažangia metodika, leidžiančia operuoti nepaprastai greitai, mažai traumuojančia vaiką ir beveik nepaliekančia galimybės patologijai atsinaujinti. Operaciją atlikti galima bet kokio amžiaus vai...
Ne visada dėl jūsų nemigos kalta per vėlai išgerta kava... Panikuoti nereikia, tačiau jei kiekvieną mielą naktį vartotės lovoje nesėkmingai bandydami užmigti, tam gali būti medicininė priežastis. Nustatysite ją, ir miegosite ilgiau bei geriau, tikina specialistai.
Jeigu jums nuolat šąla rankos, kojos ir tirpsta pirštai, išbandykite 9 paprastus būdus pagerinti kraujotaką.
Šaltasis metų laikas neišvengiamai keičia daugumos iš mūsų dienotvarkę – vengiame šalčio, tad stengiamės kuo mažiau laiko praleisti lauke, ilgiau sėdime biure ar net liekame namuose. Gydytojai įspėja – nors sveikiems sąnariams temperatūros pokyčiai ne tokie pavojingi, šaltis gali turėti įtakos sąnarių ligoms.
Nuo praėjusių metų pabaigos lėtine limfocitine leukemija sergantys suaugusieji gydomi dar efektyvesne imunochemoterapija nei buvo gydomi iki šiol. Remiantis LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, biologinės terapijos vaisto obinutuzumabo ir chemoterapijos vaisto chlorambucilio deriniu gydomi tie pacientai, kurie anksčiau dar nebuvo gydyti ir ku...
Sergamumas gripu artėja prie piko, o sergančiųjų skaičius jau dabar dvigubai didesnis nei buvo prieš metus. Negana to, klastinga liga grasina itin sunkiomis komplikacijomis ar net mirtimi.
Miegas būtinas kiekvienam. Kokybiškas ir pakankamas poilsis ne tik pagerina bendrą savijautą ir suteikia žvalumo, tačiau ir turi itin reikšmingą įtaką įvairių ligų vystymuisi. Galiausiai mes ir patys jaučiame sąsają tarp miego ir gebėjimo aktyviai dirbti dienos metu – neišsimiegojus ima varginti pykinimas, bloga nuotaika, irzlumas, dirglumas. Ta...
Įvairūs tyrimai rodo, kad labai stengiantis, bet kokie blogi įpročiai gali būti kontroliuojami.
Be vitamino D, žiemą patariama vartoti ir energijos balansą atstatantį kofermentą Q10, kuris naudingas ir širdies veiklai.
Krūties vėžiu susirgusios moterys nuolat atidžiai seka naują informaciją apie naujus vaistus ir tikisi preparatų, kurie akivaizdžiai pagerintų gydymo rezultatus. Manome, jog sergančiųjų lūkesčius pateisins lapkričio mėnesį Europos Sąjungoje registruotas naujas vaistas gydyti moterims, sergančioms metastazavusiu HR+/HER2- krūties vėžiu.
Pasak sveikatos priežiūros specialistų, moters fizinė sveikata labai priklauso ne tik nuo gyvenimo būdo, bet ir nuo požiūrio į gyvenimą.
Tikriausiai daugelis iš mūsų bent kartą gyvenime esame nusipirkę šiek tiek per ankštus žieminius batus. Dar parduotuvėje pajutę, kad tvirtos odos batai veržia, dažnai numojame ranka tikėdamiesi, kad šie „prasitampys“. Tačiau gydytojas ortopedas tokias mintis veja šalin: „Nepirkite avalynės, kuri parduotuvėje nors kiek spaudžia: per tą laiką kol ...
Vidutinė tikėtina moterų gyvenimo trukmė yra ilgesnė nei vyrų, tačiau sveikatos problemų jos turi daugiau.
Tokios pakuotės gali sugadinti romantišką vakarą, tačiau gera juoko dozė – garantuota!
Ligoninių priėmimo-skubios pagalbos skyrių darbuotojų teigimu, didžiųjų žiemos švenčių sezonu, per kelias savaites nuo prieškalėdinio laikotarpio iki Naujųjų metų, ūmiai sunegalavusių žmonių visada padaugėja. Ir tai natūralu – nors Kalėdos ir Naujieji yra džiaugsmingas metas, kai susirenkame švęsti visa šeima, lankome draugus, šis laikotarpis ku...
Daugelio sveikatos priežiūros įstaigų duomenimis, kosulys yra viena dažniausių priežasčių, dėl kurių kreipiamasi į gydytojus.
Žiemą naują dieną pradedame dar neišaušus, po darbų namo taip pat grįžtame tamsoje. Tamsa mus veikia ne tik psichologiškai, bet ir fiziologiškai.
Apsaugoti vaikus nuo visų pavojų – neįmanoma, tačiau stiprinti jų sveikatą, kad jie sirgtų rečiau – tiesiog būtina.
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti