Moksliškai nėra įrodyta, kad kokia nors dieta, žolelės ar produktai padėtų sumažinti žilų plaukų atsiradimą ar užkirstų šiam procesui kelią, tačiau išsiaiškintos priežastys, kodėl jie ima žilti.
Už plauko spalvą atsako folikuluose esantis pigmentas – melaninas. Senstant jo kiekis mažėja, o plaukai, kuriuose jo nebėra, pražyla.
Žilimas yra genetiškai užprogramuotas procesas, ir kiekvienam jis prasideda skirtingu laiku. Su tuo, žinoma, nepakovosime, tačiau yra ligų, kurios gali jį gerokai paankstinti.
Ankstyvas žilimas gali būti sutrikusios skydliaukės veiklos arba vitamino B12 trūkumo požymis, todėl prieš pradedant laikytis dietos ir griežtai apribojant suvartojamos mėsos, kiaušinių ir pieno kiekį, reikėtų turėti omenyje, kad rizikuojate viena iš didžiausių savo puošmenų.
Yra ir gana reta liga, vadinama vitiligo (baltme). Tai pigmentacijos sutrikimas, kai ant odos dėl melanino trūkumo atsiranda baltų dėmių. Ši liga taip pat skatina ankstyvą žilimą, kaip ir ankstyva menopauzė arba rūkymas.
Užkirsti kelią sidabrinėms sruogoms galima tik anksčiau išvardintais atvejais – bent jau taip teigia tradicinė Vakarų medicina.
Šiek tiek kitos nuomonės laiko tradicinės kinų medicinos atstovai. Jų teigimu, plaukų grožis priklauso nuo kraujo kokybės ir inkstų veiklos, todėl siūlo vartoti jūros dumblius Hijiki, juodųjų sezamų sėklas, dilgėles ir kviečius. Vis dėlto reikia turėti omenyje, kad dideliais kiekiais šių produktų vartoti negalima, antraip tai gali sukelti napageidaujamų pasekmių.
Ajurveda nuo plaukų žilimo siūlo tokius receptus:
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą
Kitas faktas
Komentarai