Kol per dieną iškrenta apie 60–100 plaukų, jaudintis nereikia (tiesa, kai kurie šaltiniai nurodo, kad šis skaičius turėtų būti perpus mažesnis). Kyla klausimas: o kaip suskaičiuoti, jeigu jie krenta nuolat? Tikslumo čia nereikia: užteks atkreipti dėmesį bent į tuos plaukus, kurie lieka šukose.
Apžiūrėk plauko pagrindą. Ar matai tamsų maišelį? Jeigu ne, vadinasi, viskas gerai. Jeigu tokį pastebi, tris paras neplauk galvos, o tada patempk tuos plaukus, kurie auga ant viršugalvio. Jeigu saujoje lieka daugiau nei penki plaukai, o pakartojus veiksmą rezultatai analogiški, imkis priemonių.
Iš pradžių reikėtų išsiaiškinti plaukų slinkimo priežastį. Dažniausiai moterims jie krenta dėl geležies trūkumo (tai susiję su kraujavimu menstruacijų laikotarpiu), įvairių ligų, stresų, kai kurių vaistų, hormonų disbalanso, papildų ir t. t. Pasistenk ją pašalinti.
Antras žingsnis – sumažinti iki minimumo visų įmanomų plaukus traumuojančių veiksnių įtaką. Gal plaukai kenčia dėl dažų poveikio arba labai išreklamuotų plaukų priežiūros priemonių, šukuosenų ir panašiai? O gal per daug juos suverži?
Trečias žingsnis – plaukų stiprinimas. Siūlome tau keletą veiksmingų liaudiškų receptų. Kai kurios iš šių kaukių daromos dešimtmečius ir net šimtmečius, tad tau belieka išsirinkti labiausiai tinkančią ir patinkančią.
Pagrindinės taisyklės: kaukė kruopščiai ir atsargiai įtrinama į švarių, išplautų plaukų šaknis, tada galva apvyniojama polieteleno plėvele ir šiltu frotiniu rankšluosčiu (arba galima užsidėti seną žieminę kepurę). Ji laikoma valandą arba dvi (jeigu nenurodoma kitaip; laikas skirsis priklausomai nuo kaukės), nuplaunama šiltu vandeniu. Daryti ją reikia kartą ar du per savaitę, visas kursas – nuo mėnesio iki trijų.
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..
Kitas faktas
Komentarai (4)