Šimpanzės – artimiausi mūsų giminaičiai, tačiau viena iš jų taip „priartėjo“, kad tas atstumas ne juokais ima gąsdinti. Tianšanio laukinių gyvūnų zoologijos sode, Xinjiang, Kinijoje, savo aptvare, ji buvo pričiupta besimėgaujanti šviesiu alumi ir cigarete.
Baigdama rūkyti vieną cigaretę, šimpanzė su dar degančia nuorūka prisidegdavo naują. Negana to, kitoje šimpanzės rankoje – alaus skardinė.
Ši šimpanzė – ne pirmoji nikotino auka. Šimpanzė Feili, iš Zhengzhou zoologijos sodo, Henan provincijos Kinijoje, būdama 13 metų ėmė „beždžioniauti“ turistus – rūkyti. Zoologijos darbuotojai spėja, kad tokiam jos elgesiui galėjo daryti seksualinis nepasitenkinimas, nes Feili partneris – gerokai vyresnis (28 metų) patinas.
Dar viena pagarsėjusi rūkorė – 26 metų šimpanzė Ai Ai iš Xian, centrinės Kinijos Shaanxi provincijos. Šimpanzė pradėjo rūkyti 2005 metais, kai mirė ilgametis jos partneris.
Tačiau pats populiariausias rūkorius – Čarlis, kuris mirė būdamas 52 metų Mangaung zoologijos sode, Pietų Afrikoje, 2001 metais. Jo pirmas „dūmas“ buvo, kai turistas jam į narvą įmetė porą pridegtų cigarečių. Zoologijos sodo darbuotojai tikino, kad Čarlis buvo tik „proginis“ rūkorius (rūkė tik retkarčiais). Keisčiausia, kad Čarlis išgyveno net 10 metų ilgiau nei vidutinė šimpanzė.
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..
Kitas faktas
Komentarai (5)