„Studija Om“ inform.
Greitis, dinamiškumas, konkurencija – vakarietiškame pasaulyje vyraujančios vyriškosios YANG energijos apraiškos. Bet be atvangos būti YANG'iškoje energijoje negalime. Būtinai turime rasti balansą ir skirti dėmesio moteriškajai YIN energijai – su savo lėtumu ir įsiklausymu į tai, kas vyksta, ji gali pailsinti mūsų mintis ir vėl įkvėpti aktyviai veikti.
YIN jogos dėmesio centre – fascija
YIN (Jin) joga – meditatyvi lėtosios jogos rūšis, skirta tempti giliesiems organizmo dariniams – raiščiams, sąnariams, sausgyslėms, kaulams. Jos dėmesys krypsta į iš jungiamojo audinio sudarytas fascijas. Tai drėgnas, tąsus, daugiausia iš kolageno sudarytas tinklas, kuris plyti visame mūsų kūne – jis įsiskverbia ir apgaubia kaulus, raumenis, organus ir visa kita. Jis lyg ištisinis skeleto kombinezonas laiko visus organus vietose, stabilizuoja ir apsaugo atskiras raumenų grupes, atskiria individualius raumenis ir palaiko visą kūno struktūrą. Galima fasciją mėginti įsivaizduoti ir kaip sluoksnį, kurį atrandame nulupę apelsino odą. Kaip ir baltas pluoštas, randamas po ja, taip ir fascijos mūsų kūne yra papildomas skaidulinis audinys, saugantis giliau esančias organizmo sandaros dalis.
Fascija nėra elastinga ir dažnai riboja raumens, kurį yra apsupusi, elastingumą – taip ribojama raumens judesių amplitudė. Lavinamos fascijos tampa paslankesnėmis, tada ir raumenys, kurie su jomis susiję, gali būti ištempti labiau. Galime galvoti apie fascijos plastiškumą panašiai kaip apie sąvaržėlės, kurios formą galime pakeisti tik ilgiau palaikę kurią nors sąvaržėlės dalį vienaip ar kitaip užlenktą. Turėkime omenyje, kad atlenktoji ir ilgesniu spaudimu fiksuota sąvaržėlės dalis, ją galiausiai atleidus, lieka toje pozicijoje, kurioje ir siekėme ją išlaikyti. Palyginti, raumenys savo elgsena panašesni į elastinę juostą: ją ištempti galime lengviau ir greičiau, tačiau atleidus juosta grįžta į pradinę padėtį. Tik nuolat reguliariai tampoma ji išilgėja stabiliau.
Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.
Kitas faktas
Komentarai