Rudeniui einant į pabaigą, vis didesnė rizika pasigauti slogą ar kurį kitą negalavimą. Kaip apsieiti be vaistų? Kokie gėrimai geriausiai padeda įveikti peršalimą?
Šilta arbata su citrina ir medumi. Jeigu peršalote, pirmiausia užsiplikinkite puodelį nestiprios juodosios arba žaliosios arbatos, įmaišykite 1 arbatinį šaukštelį medaus ir porą šaukštelių citrinos sulčių. Labai svarbu, kad arbata nebūtų labai karšta – naudingosios medžiagos aukštoje temperatūroje paprasčiausiai pražus.
Aviečių arbata su liepžiedžiais. Užplikinkite liepžiedžių, aviečių lapų ir uogų mišinį, palikite pritraukti 30 minučių. Jeigu uogų neturite, tiks ir aviečių uogienė.
Erškėtuogių arbata. Niekam nėra paslaptis, kad erškėtuogės – puikus vitamino C šaltinis. 3 valgomuosius šaukštus susmulkintų džiovintų uogų užpilkite 0,5 litro verdančio vandens ir palikite termose per naktį. Ryte nukoškite. Gerkite po pusę stiklinės 4 kartus per dieną likus pusvalandžiui iki valgio.
Spanguolių ir bruknių morsas. Spanguolės ir bruknės pasižymi stipriu baktericidiniu poveikiu. Sutrinkite uogas su cukraus pudra (santykiu 3:1), 2 valgomuosius šaukštus šio mišinio užpilkite 0,5 litro šilto vandens.
Karštas pienas su mineraliniu vandeniu. Jeigu prasidėjo kosulys, į stiklinę karšto pieno įpilkite šlakelį mineralinio vandens – toks gėrimas padės lengviau atsikosėti.
Pienas su česnaku. Ši priemonė padės atsistoti ant kojų per vieną naktį. Į šiltą pieną įlašinkite 10 lašų česnako sulčių ir išgerkite prieš miegą.
Džiovintų vaisių kompotas. Tai laiko patikrintas ir daugelio labai mėgstamas receptas. Džiovintų vaisių nuoviras stiprina organizmą, slopina peršalimo simptomus. Perrinkite 100 g vaisių, stambesnius – supjaustykite. Kruopščiai nuplaukite šiltu vandeniu. Iš pradžių sudėkite virti kriaušes ir obuolius – virkite apie pusvalandį (kol suminkštės). Įdėkite cukraus (3 valgomuosius šaukštus 1 litrui vandens), tada – džiovintus abrikosus ir slyvas, o likus 5 minutėms iki pabaigos – razinas. Jeigu norite, į paruoštą kompotą galite įmaišyti citrinų arba apelsinų sulčių, medaus.
Imbierinė arbata su citrina. Padės sustiprinti imunitetą ir pagerinti darbingumą. 1 stiklinėje karšto vandens ištirpinkite 1 valgomąjį šaukštą medaus, įdėkite 0,5 arbatinio šaukštelio smulkintos imbiero šaknies ir žiupsnelį cinamono. Galima į arbatą įberti ir truputėlį džiovintų mėtų.
Karštas vynas (glintveinas). Tai puiki priemonė nuo peršalimo ir tiesiog skanus šildomuoju poveikiu pasižymintis gėrimas. Sumaišykite prieskonius, įpilkite 100 ml vandens, užvirinkite, nukaiskite, palikite pastovėti 10 minučių ir nukoškite. Supjaustykite riekelėmis apelsinus, sumaišykite vyną, cukrų, nuovirą ir apelsinus. Viską pakaitinkite iki virimo, tačiau nevirkite. Į šį gėrimą taip pat galima įmaišyti medaus, įdėti obuolių, razinų. Patiekite karštą. Gerti geriausia prieš miegą, o po kojomis pasidėti šildyklę.
Ramunėlių arbata. Pasižymi švelniu uždegimus slopinančiu poveikiu. Jeigu derinsite šias vaistažoles su liepžiedžiais ir medumi, pasigaminsite puikią priemonę nuo peršalimo. Arbata ruošiama taip: užpilkite stikline verdančio vandens 1 arbatinį šaukštelį liepžiedžių ir tiek pat ramunėlių, palikite 20 minučių, kad pritrauktų, nukoškite. Gerkite po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną (prieš valgį). Galima įdėti medaus.
Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.
Kitas faktas
Komentarai (5)