Šiais laikais vis dažniau susiduriame su įvairiais vaikų kalbos raidos sutrikimais. Kiekvienas vaikas yra unikalus ir gali turėti skirtingas kalbos ir kalbėjimo vystymosi ar komunikacijos problemas. Norėdami padėti savo vaikams, tėvai laukia ilgiausiose eilėse pas logopedus ar logoterapeutus, psichologus, lanko įvairiausius seminarus – kaip padėti savo vaikui prakalbėti? Susiduria su vaikų kalbos, kalbėjimo arba komunikacijos problemomis ir dažnai nesulaukia jokios arba sulaukia tik minimalios pagalbos.
Vaiko raidos klinika pristato specialiai jai, ilgamečio belgų audio neurosensorikos specialisto Jozef Vervoort sukurtą, kalbos neurosensorinę stimuliaciją – pagalbą vaikams komunikuoti. Jozef Vervoort yra Atlantis instituto ir Mozart-Brain-Lab centro Belgijoje direktorius.
Garsas yra mūsų pirmas pojūtis, kurį mes pradedame jausti dar labai anksti Mamos įsčiose, jau ketvirtame nėštumo mėnesyje, 20 savaitėje klausos organai susijungia su smegenimis ir nuo to momento prasideda jų stimuliacija garsu. Jau dabar yra moksliškai įrodyta, kad vaikas mamos įsčiose girdi tik aukštus mamos balso dažnius.
Pagrindinis terapijos principas yra stimuliuoti smegenis mamos balsu. Smegenys stimuliuojamos žemo ir aukšto garso dažnių kaita, kurių stiprumas yra nuolat mažinamas arba stiprinamas, neleidžiant smegenims atsipalaiduoti. Per ausį perduodami impulsai keliauja į smegenis ir taip suaktyvina jų veiklą.
Vaikas lyg grąžinamas į mamos įsčias, kur pradėjo formuotis neuronų jungtys, taip vaiko smegenys stimuliuojamos atkurti prarastas ar nesusidarusias jungtis pačioje pradžioje. Ši terapija skirta visiems ir gali būti taikoma kūdikiams jau nuo dviejų mėnesių amžiaus.
Per paskutinius 50 metų buvo taikoma gydymui virš 100,000 žmonių visame pasaulyje. Ilgalaikis pagerėjimas, pagrįstas įvairių institucijų tyrimais, buvo nustatytas 80 proc. pacientų.
Vaiko raidos Klinika – prakalbina nekalbančius
Vaiko raidos klinika – vienintelė įstaiga visoje Lietuvoje, turinti audio neurosensorinę stimuliaciją. Nepaprastai džiaugiamės, kad Jozef Vervoort atvyko į Vaiko raidos kliniką ir dalinosi savo daugiau nei 40 metų sukaupta patirtimi. J. Vervoort Vaiko raidos klinikai sudarė specialią programą – kalbos neurosensorinę stimuliaciją. Kas tai?
Neperšokęs griovio nesakyk ,,OP“! O, tiksliau, tik peršokęs griovį gebėsi pasakyti ,,OP“.
Vaiko raidos specialistai dažniausiai susiduria su šiais kalbos, kalbėjimo ir komunikacijos sutrikimais: įvairaus laipsnio kalbos neišsivystymu, specifine ar sulėtėjusia kalbos raida, disleksija. Didžiausi pokyčiai taikant kalbos neurosensorinę stimuliaciją yra pastebimi garsų/žodžių tarime – vaikai tiksliau ir aiškiau taria garsus, skiemenis ir žodžius. Taip pat lengviau pakartoja taisyklingą garsų, skiemenų ir žodžių tarimą. Kalbos neurosensorinė stimuliacija padeda išmokti naujų žodžių, tobulina aktyvujį žodyną bei rišliosios kalbos plėtojimą – didina žodžių kiekį sakiniuose ar skatina ilgesnį atpasakojimą.
Neurosensorinė kalbos stimuliacija yra visuma, apimanti laiko, erdvės, ritmo suvokimą – struktūras, kurios yra itin svarbios kalbos formavimuisi. Kai vaikas suvokia struktūrą kaip erdvę, jis suvokia struktūrą kaip sakinį. Kadangi struktūra yra pagrindas bet kokiai kalbai, tai naudojant kalbos neurosensorinę stimuliaciją vaikui yra stiprinami komunikacijos pamatai. Vaikas mokosi ritmingai tarti žodžius, skaityti nepraleidžiant skiemenų žodžiuose, valdyti balsą, rašyti žodžius ir sakinius tvarkingai eilutėse, o ne bet kur sąsiuvinyje, kadangi vaikui lengviau suvokti erdvę.
Kalbos neurosensorinė stimuliacija apima ne tik vaiko žodinę kalbą, bet apskritai komunikaciją. Tai reiškia, kad vaikui kalbos neurosensorika padeda tokiose srityse, kaip: rašymas, skaitymas, kalbėjimas, artikuliacija, ekspresyvioji kalba ir balso valdymas, taip pat kartu lavinami vaiko socialiniai įgūdžiai.
Beabejo, norint pasiekti geriausių rezultatų yra reikalingas ir tėvų įsitraukimas. Vaikui bus sunku išmokti naujų žodžių ir praplėsti žodyną, jeigu niekas su juo nekalbės ir jo nemokys. Tėvai turėtų pažindinti vaiką su aplinka, taisyklingai įvardinti matomus daiktus ir objektus, žaisti su savo vaikais įvairiausius kalbinius žaidimus, mokyti vaiką atkartoti tėvų skleidžiamus garsus, skiemenis bei žodžius. Vaikai mokosi naujų žodžių klausydamiesi būtent tėvų kalbos ir kalbėjimo manierų, todėl būdami šalia vaikų, tėvai turėtų kontroliuoti savo kalbėjimo tempą, garsumą, žodžių tarimo taisyklingumą. Ir svarbiausia, skaityti savo vaikui daug pasakų, taip siekdami plėtoti vaikų pasyvųjį žodyną, kuris yra pagrindas norint, kad vaikas pradėtų šnekėti.
Paskubėk užsiregistruoti!
Ši programa idealiai tinka vaikams, kurių tėvai nenori nutraukti ugdymo proceso. Užsiėmimai vyksta Vilniuje (10.00 val. - 11.30 val. - I grupė ir 15.30 val. - 17.00 val. - II grupė) ir Kaune (15.00 val. - 16.30 val. - I grupė ir 16.30 val. - 18.00 val. - II grupė). Užsiėmimų ciklas 20 d.d. Kaina – 400 eurų. Programos metu vaikas lanko net 30 valandų kalbos neurosensorinės stimuliacijos. Užsiregistruoti galite:
Kaune:
Adresas: Jonavos g. 45, Kaunas Registratūra tel.:+370 685 40912
El. paštas: [email protected] Vilniuje:
Adresas: Pušų g. 2, Vilnius
Registratūra tel.:+370 606 03426
Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.
Kitas faktas
Komentarai