Medikai bei mokslininkai sutartinai pripažįsta, kad šiuolaikiniai vyrai dažnai skundžiasi sutrikusia lytine funkcija ar negalėjimu susilaukti vaikų. Šias problemas paaiškinti nesunku – žalingi įpročiai, stresas, įtampa, vėlyvas amžius, bandant susilaukti vaikų. Tyrėjai taip pat sutinka, kad didelę įtaką vyriškumui turi ir neteisinga mityba bei vyriškųjų hormonų gamybai būtinų medžiagų trūkumas – norint susidoroti su šiomis bėdomis galima peržvelgti tai, ką dedamės į lėkštę bei į pagalbą pasitelkti papildomų priemonių.
Norėdami susidėlioti vaisingumą gerinantį valgiaraštį pirmiausia turėtume apžvelgti medžiagas, kurios skatina lytinę funkciją – antioksidantai, užtikrinantys genetinės medžiagos kokybę ir DNR stabilumą, L – argininas, būtinas prostatos atsistatymui bei normaliai erektinių audinių kraujotakai bei hormonai: testosteronas, atsakingas už spermatogenezę, spermatozoidų kiekį ir kokybę bei liutenizuojantis hormonas, kuris stimuliuoja testosterono gamybą bei jo išsiskyrimą iš lytinių liaukų.
Antioksidantai
Pastaruoju metu apie antioksidantus kalbama tikrai daug – tai medžiagos, kurios slopina laisvųjų radikalų, nenormalių, pakitusių molekulių veiklą, atiduodamos joms elektroną. Jeigu organizme trūksta antioksidantų, tai laisvieji radikalai jiems reikiamus elektronus pasiima iš organizmo taip jį žalodami. Jeigu kalbame apie vyro vaisingumą, tai laisvieji radikalai gali pažeisti, visų pirma, spermatozoiduose saugomą genetinę medžiagą taip trukdant teik apvaisinimo, tiek ir normaliam vaisiaus vystymosi procesams. Antioksidantų gausiausiai vaisiuose ir daržovėse, naujausi tyrimai rodo, kad beveik visas organizmui reikiamų antioksidantų rinkinys yra saldžiosiose bulvėse. Pastarosios Lietuvoje tikrai nėra populiarios, tačiau antioksidantų galima aptikti ir citrusinių vaisių sultyse, tačiau jų ypač daug granatų sultyse, kurios, kaip rodo tyrimai, dar ir padidina spermatozoidų skaičių.
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..
Kitas faktas
Komentarai