Kai infekcija gerkle nusileidžia žemyn, prasideda laringitas. Balsas tampa kimus arba dingsta visai, gerklę peršti ir niežti, ima kankinti sausas kosulys. Tokiais atvejais galima pasinaudoti šiais patarimais.
Tylėkite. Apsukite kaklą šaliku ir patylėkite. Kalbėti patartina tyliai, šnibždant, nes balso stygų tempimas išdžiovins taip reikalingą drėgmės likutį gerklėje.
Prieš miegą gerkite karštus gėrimus. Kad ir kaip keistai nuskambėtų, daugeliui padeda alkoholis (žinoma, vartoti jį reikia labai saikingai): pašildykite 50 g konjako (jis turi būti šiltas, o ne karštas), įmaišykite į jį 3 arbatinius šaukštelius medaus ir 3 lašus citrinos sulčių. Išgerkite labai lėtai ir mažais gurkšneliais.
Kitas variantas: išplakite 2 baltymus su 2 arbatiniais šaukšteliais cukraus. Įmaišykite 50 g konjako. Į atskirą stiklinę įpilkite šilto vandens. Kiekvieną paruošto kokteilio gurkšnelį užgerkite gurkšneliu vandens. Kai viską išgersite, iš karto eikite miegoti.
Receptas be alkoholio: užvirinkite 1,5 l vandens, įberkite 400 g bet kokių sėlenų ir šiek tiek rudojo cukraus. Karštą nuovirą gerkite kartu su bet kokiais skysčiais.
Skalaukite gerklę. Lygiomis dalimis maišykite ramunėles ir eukaliptus. 1 valgomąjį šaukštą tokio mišinio užpilkite 300 ml karšto vandens ir pavirinkite 1–2 minutes. Palikite pritraukti 30–40 minučių, nukoškite ir kuo dažniau skalaukite gerklę (pageidautina bent kas 2 valandas).
Naudokite bulvių sultis: sutarkuokite kelias bulves, išspauskite sultis ir skalaukite jomis gerklę 3–4 kartus per dieną po valgio.
Darykite inhaliacijas. Joms galite naudoti ramunėles, medetkas, eukaliptus, šalpusnius. Šaukštą pasirinktos žaliavos užpilkite 1 l verdančio vandens, pridenkite galvą rankšluosčiu ir pakvėpuokie garais.
Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.
Kitas faktas
Komentarai