Hemorojus ir liaudies medicinos patarimai

Hemorojus ir liaudies medicinos patarimai

Kadangi žmonės mūsų dienomis labai dažnai neturi nei sąlygų, nei noro aktyviau pajudėti, prasideda pačios įvairiausios problemos. Hemorojus – tik viena iš jų, tačiau turbūt pati nemaloniausia.

Jeigu su tuo susidūrėte ir jūs, savaime suprantama, pirmiausia reikėtų pakoreguoti savo gyvenimo būdą – taip kovosite ne su simptomu, o su jo priežastimi. O ką daryti, jeigu jūsų darbas toks, kad visą dieną praleidžiate už vairo arba priešais kompiuterio ekraną? Šiuo atveju į pagalbą ateina liaudies medicina.

  • Dirvenių šaknų trauktinė. 100 g džiovintų šaknų užpilkite 0,5 l degtinės. Po 2 savaičių nukoškite, gerkite po 1 arbatinį šaukštelį prieš valgį po 2–3 kartus per dieną, atskiedę nedideliu kiekiu vandens.
  • Dirvenių šaknų nuoviras. 15 g žaliavos užpilkite 0,5 l karšto vandens, pakaitinkite vandens vonelėje 30 minučių, atvėsinkite ir nukoškite. Laikykite šaldytuve, bet ne ilgiau kaip 2 savaites. Gerkite prieš valgį po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną.
  • Dėmėtasis rūgtis. 1 dalį žaliavos užpilkite 5 dalimis šalto vandens, pakaitinkite karšto vandens vonelėje 30 minučių, palaukite 15 minučių, kad kiek atvėstų, nukoškite. Darykite sėdimąsias voneles. Galimas ir kitas varianatas: tiesiog norimą kiekį užpilkite vandeniu, užvirinkite ir palikite atvėsti, darykite šiltas 15–20 minučių trukmės voneles. Paprastai pagerėjimas pajuntamas jau po 2–3 procedūrų.
  • Esant įtrūkimams: po 2 šaukštus dilgėlių ir jonažolių susmulkinkite, sudėkite į emaliuotą puodą ir užpilkite 3 stiklinėmis verdančio vandens, uždenkite dangtį ir palikite pastovėti 2 valandas. Nukoškite, gerkite po 1/4 stiklinės 3 kartus per dieną (prieš valgį ar po jo – nesvarbu). Šis antpilas pasižymi antiseptiniu poveikiu ir skatina žaizdų gijimą.
  • Užvirinkite puode 2 litrus vandens, įberkite kaip galima daugiau jonažolių ir graikinio riešutmedžio lapų bei šakelių, virkite ant silpnos ugnies 15 minučių. Vietoje jonažolių galima naudoti apynių spurgus – jie taip pat labai efektyvūs. Supilkite kiek ataušusį nuovirą į vonelę ir sėdėkite, kol atvės. Paprastai pakanka 2–3 kartų.

Komentarai (3)

na 2014-08-27 13:09
Tiesiog, paemus vatos tamponeli gerai atsaldyti ta vieta lb.saltu vandeniu.Uzdegimas praeis,jei tai isorinis.
viktorija 2013-10-20 21:59
butu toks klausimas kaip isgiditi hemaroju liaudiskai
vika 2013-10-20 21:56
labai gera liaudes patarimai

Ar žinote, kad...

Išskleistų plaučių paviršiaus plotas sudarytų 80 kvadratinių metrų. Tai maždaug pusė krepšinio aikštelės ploto

Kitas faktas