Vaiko sveika labai priklauso nuo imuniteto, o šis – nuo daugelio veiksnių: paveldimumo, dienos režimo ir raciono, užsigrūdinimo ir t. t. Apie visa tai pakalbėsime ir šiame straipsnyje.
Kokią įtaką imunitetui turi paveldimumas? Kalbant apie imunitetą, paveldimumas yra labai svarbus veiksnys – juk tėveliai vaikams perduoda ne tik charakterį, bet ir polinkį į ligas. Obuolys nuo obels netoli rieda – jeigu tėveliai dažnai sirgdavo, tikėtina, kad ir vaikai turės tą pačia bėdą. Nuo paveldimumo priklauso ir imuninės sistemos išsivystymo greitis: vieni mažyliai labai anksti sugeba savaime įveikti peršalimo ligas, o kiti su jomis kovoja nuolatos.
Kokią įtaką imunitetui turi dienos režimas? Visa laimė, kad imunitetą galima stiprinti... Jis itin priklauso nuo aplinkos, kurioje vaikas praleidžia daugiausia laiko, nuo to, ar užimtumas ir poilsis yra tinkamai suderinami. Pasirūpink vaiko dienos režimu – jis daug svarbesnis, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio: stresas ir nuovargis silpnina organizmą, tad mažyliui būtina daug ilsėtis. Miego metu atsipalaiduoja visi raumenys ir pailsi smegenys..
Kokią įtaką imunitetui turi tinkama mityba? Subalansuotai maitintis reikia ne tik suaugusiajam, bet ir vaikui. Kol jis pats neatsako už savo veiksmus ir negali susidaryti mitybos plano, tuo teks pasirūpinti tau. Labai svarbu, kad mažylio racionas būtų įvairus ir paremtas sveikos mitybos piramide. Daug mikroelemenų ir vitaminų turintys grūdiniai produktai, daržovės, vaisiai, mėsa ir pieno produktai yra būtent tai, ko reikia augančiam organizmui.
Kokią įtaką imunitetui turi užsigrūdinimas? Šilumos ir šalčio kaita grūdina neatsiejamą imuninės sistemos dalį – vegetacinę nervų sistemą. Gebėjimas prisitaikyti prie įvairių sąlygų stiprina organizmo atsparumą, o juk taip norisi, kad vaikas visą laiką būtų po šiltu tėvų sparneliu... Namuose turi būti karšta, einant į lauką vaikutis prirengiamas taip, kad užkaistų žandukai ir pan. Visi stengiamės apsaugoti tai, kas mums brangiausia, tačiau „šiltnamio sąlygomis“ užaugintas ir neužgrūdintas organizmas išglemba, tad vėliau sunkiau pasipriešins pokyčiams.
Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus
Kitas faktas
Komentarai