Mūsų mėgstamos spalvos aplinkiniams suteikia apie mus labai daug informacijos. Kokios?
Spalvos, kaip ir žmonės, turi savo charakterį. Jų jėgą jaučiame intuityviai, todėl apsupame save tais atspalviais, su kuriais mus sieja ryšys, arba tais, į kuriuos norime būti panašūs. siekiame susitapatinti. Paprasčiau tariant, spalvos atitinka mūsų realųjį ir idealųjį „aš“ – tai, ką mes turime, arba ką norime turėti. Jeigu siekiame aplinkiniams padaryti įspūdį, mes lygiai taip pat pasirenkame reikiamą spalvą.
Balta – grynumo, tyrumo ir tobulumo simbolis. Krikščioniškojoje tradicijoje – šventumas, malonė, dieviškumas. Žmonės, kurie paprastai renkasi baltą, yra kruopštūs, tvarkingi ir nuoširdūs (tačiau taip pat negalima atmesti tikimybės, kad tiesiog nori tokie atrodyti).
Juoda – mįslinga ir paslaptinga, simbolizuoja tai, kas nepažinta ir užslėpta. Viena vertus, tai neigiama spalva, atstūmimas, požymis, kad žmogus pesimistiškai žiūri į gyvenimą (juodas garderobas neretai išduoda dvasinę krizę), kita vertus – griežtumas ir elegancija (visuomenėje priimta su ja sieti santūrumą). Rengdamiesi juodai, mes slepiamės patys, slepiame jausmus, emocijas ir figūros trūkumus.
Pilka. Ją renkasi žmonės, bijantys per daug išsiskirti, arba tiesiog norintys užsimaskuoti ir taip pasiekti savo tikslų. Iš esmės tai neutrali spalva, idealus fonas kitoms spalvoms. Ji suteikia jėgų tiems, kurie jaučiasi silpni ir užguiti.
Raudona. Psichikai daro patį stipriausią poveikį, reiškia gyvybinę energiją, siekį paveikti kitus, tikslo siekimą. Viena vertus, ji simbolizuoja meilę, aistrą, troškimus, kita vertus – agresiją, kovą, atkaklumą. Raudona suteikia gyvenimui dinamiškumo. Jos nemėgstantys žmonės jaučia gyvenimo jėgų trūkumą.
Išskleistų plaučių paviršiaus plotas sudarytų 80 kvadratinių metrų. Tai maždaug pusė krepšinio aikštelės ploto
Kitas faktas
Komentarai (6)