Izraelio mokslininkai aptiko bendrą genetinį požymį, dėl kurio galite būti seksualesni už kitus žmones. Nuo šiol, žmonės, nesidomintys seksu, gali guostis, jog dėl to kalti jų genai.
Mokslininkai ištyrė geną, kuris žinomas kaip dopamino D4 receptorius (DRD4). Jis iš dalies kontroliuoja smegenų reakciją į dopaminą – cheminę medžiagą, kuri organizme asocijuojasi su „malonumų sistema“. Mokslininkai žino, kad šis neuromediatorius gali kontroliuoti gyvūnų ir žmogaus seksualinį elgesį ir kad dopamino cirkuliacija skatina tokius poreikius, kaip seksas, narkotikai ir maistas.
Ričardas Ebšteinas iš Jeruzalės Ivrito universiteto sugalvojo ištirti DRD4 geną, kai 2004 metais atliktas tyrimas parodė, jog narkotikas, blokuojantis šio geno funkciją, padeda kontroliuoti žiurkių erekciją.
R. Ebšteinas ir jo kolegos apklausė 148 studentus ir studentes. Pateiktose anketose jie turėjo atsakyti į klausimus, pavyzdžiui, „Ar seksas jums svarbus?“ ir „Ar dažnai jums kyla seksualinių fantazijų?“.
Remdamiesi atsakymais, apklausos dalyviams jie skyrė taškus pagal jų susidomėjimą seksu, tai, kaip jie save vertino lovoje ir kt. Vėliau šiuos taškus palygino su kiekvieno studento DRD4 genetinėmis charakteristikomis.
Mokslininkai aptiko, kad studentų, turinčių tam tikrą geno versiją, seksualinis potraukis 5 proc. mažesnis negu alternatyvią geno versiją turinčių studentų. Šis skirtumas nedidelis, tačiau reikšmingas statistiniu požiūriu. Maždaug 70 proc. gyventojų turi žemo seksualinio jaudrumo geną, apie 20 proc. – aukšto.
Tyrinėtojai tiksliai nežino, kaip šie genetiniai skirtumai gali veikti libido, nes dopaminas atlieka daugelį funkcijų, kurios turi įtakos mūsų elgesiui.
40-50 % žmogaus kūno šilumos gali būti išvėdinta per galvą (be kepurės), nes galvoje yra labai daug kraujagyslių
Kitas faktas
Komentarai