Oro užterštumas – viena iš opiausių nūdienos problemų. Tikriausiai neatsiras nei vieno, kuris nėra girdėjęs apie globalinį atšilimą, kurį sukelia į atmosferą išmetamos CO2 dujos. Ir nepaisant to, kad apie tai tiek daug kalbama, kol kas atrodo, kad išeities tiesiog nėra.
Tačiau išeitis visuomet egzistuoja. Būtent taip mano amerikietis Bill Loftus, teigiantis, jog mūsų planetą išgelbėti gali kanapės. Šis pensininkas atrado naują kanapių rūšies pluoštinio augalo kenafo panaudojimo būdą: pasirodo, jis tiesiog traukia į save anglies dvideginį.
Nors pasaulyje stengiamasi visais įmanomais būdais pažaboti kenksmingų dujų išmetimą ir saugoti miškus, kurie yra pagrindinis anglies dvideginio sugėrėjas, vis dėl to tokių priemonių nepakanka. Kenafas šiuo atveju tikrai galėtų padėti, nes jis sugeria 3-8 kartus didesnį CO2 kiekį nei medžiai. Įprastai kenafas išauga iki 4 metrų aukščio, o iš 1 akro galima išgauti iki 10 tonų itin naudingo pluošto. Bendrais skaičiavimais toks vieno akro kenofano laukas pats savaime sugers 10 tonų anglies dvideginio.
Tačiau yra dar viena problema: CO2 reikia ne tik surinkti, bet ir sulaikyti. Šioje situacijoje vėlgi pasitarnavo Bill Loftus, pasiūlęs iš tų pačių kenafų gaminti statybinius blokelius, kurie ne tik sugertų CO2, bet ir būtų nedegūs bei ekologiški.
Pasirodo ir vienas žmogus pasaulyje gali labai daug ką pakeisti.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių
Kitas faktas
Komentarai (19)
<link>aa</link>
url