O jis ir vėl peršalo... gal kaltas imunitetas?

O jis ir vėl peršalo... gal kaltas imunitetas?

Ką reiškia, kai vaikas serga, žino visi tėveliai. Kartais ima atrodyti, kad savo mažylio negalima išleisti niekur: jei lauke šilta - jis suserga, jei lauke šalta – jis vėl gi serga. Menkiausias vėjelis – ir vėl peršalimas. Ir taip be galo...

Čiauduliukas, kosuliukas, sloga, pakilusi temperatūra – tarsi kasdieniai ritualai. „Jei tris paras laikosi didesnė nei 38 laipsnių temperatūra ir su ja nebesusitvarkome, reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją“, - perspėja rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Šarūnė Borkertė.

Tačiau paklauskite savęs sąžiningai: ką padarėte, kad išvengtumėte ligos? Šiltai aprengėte, kai lauke buvo šalta? Deja, liga prasideda ne nuo šalto oro ar didelio vėjo, o dėl nusilpusio imuniteto.

Vaikiškos ligos – tarsi užburtas ratas. Nusilpęs imunitetas nepadeda mažylio organizmui apsisaugoti, o prikibusi liga tą imunitetą dar labiau nusilpina, todėl labai tikėtina, kad net ir menkiausias peršalimas netrukus vėl peraugs į ligą. Taigi nepaisant to, kad vaikas jau serga, pagrindinį dėmesį reikėtų sutelkti ne tik į gydymą, bet ir į nuolatinį imuniteto stiprinimą.  

Kaip stiprinti imunitetą?

Jei palygintume du vaikus, kurie kiekvieną dieną valgo tokį patį maistą, tiek pat laiko praleidžia gryname ore ir gyvena tokiomis pačiomis sąlygomis, vistiek pastebėtume, kad vienas iš jų serga dažniau nei kitas. Taip nutinka dėl to, kad kiekvieno žmogaus imuniteto stiprumą nulemia ne tik mityba bei veikla, bet ir paveldimumas. Taigi, jei tėveliai dažnai persišaldydavo ir sirgdavo, labai tikėtina, kad tas pats laukia ir jų vaiko, mat jau nuo gimimo jo kvėpavimo takai bus jautresni, nei tų vaikų, kurių tėveliai buvo sveiki.

2 psl. »

Komentarai (2)

... 2013-03-03 23:40
eziuoles lasai mums labai padejo,labai
gedimina 2012-01-09 15:52
Vitaminas C yra geriausias imuniteto draugas. Musu visa seimyna reguliariai geria vitamina C ir kol kas pavyko isvengti masiskai plintanciu infekciju.