Apie šią problemą beveik niekas nekalba, tačiau tai nereiškia, kad ji neegzistuoja. Vyrų krūties vėžys paplitęs ne taip labai, kaip tarp moterų, tačiau nusineša daugiau gyvybių.
Džonas Greifas (Jon Greif), ruošdamas ataskaitą Amerikos Chirurgų draugijos konferencijai, vyksiančiai Fenikse, teigia, kad nors apie krūties vėžį mūsų dienomis kalbama daug, tačiau kai kurie aspektai vis dėlto neliečiami. Apie moterų krūties vėžį parašyta gausybė straipsnių ir publikacijų, o apie vyrų krūties vėžį linkstama nutylėti. Bėda ta, kad vyrams ši liga pavojingesnė.
Kaip rodo statistika, kasmet JAV užfiksuojama 1,4 mln moterų ir 2 200 vyrų krūties vėžio atvejų. Jeigu žiūrėtume į mirštamumo rodiklius, miršta 9,9 % sergančių moterų ir 11,7 % stipriosios lyties atstovų.
Manoma, kad šį skirtumą lemia dvi pagrindinės priežastys: sunku diagnozuoti ir pavėluojama gydyti. Šie du veiksniai yra vienas su kitu susiję: vyrai gali net nenutuokti apie savo padėtį, todėl tyrimai atliekami per vėlai arba neatliekami visai.
Galima išskirti ir trečią priežastį: moterų krūties vėžio gydymo metodai vis tobulinami, o vyrų atveju medicinos galimybės labai ribotos. Dėl šios priežasties Greifas mano, kad reikia skirti daugiau dėmesio vyrų krūties vėžiui.
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.
Kitas faktas
Komentarai (4)
http://www.sveikata.lt/straipsinis/kruties-veziu-serga-ir-vyrai-695?category=5
cia daug issamiau aprasyta
p.s. pritariu to Melas