Kodėl verta mankštintis ryte?

Kodėl verta mankštintis ryte?

Ryte suskambus žadintuvui be galo sunku išsiristi iš lovos? Čia šilta ir gera, akys sunkiai atsimerkia ir visai nesinori paleisti saldaus sapno... Jūs keliatės, prausiatės, pusryčiaujate, bet organizmas miega ir toliau...
 
Gera žinia – rytinė mankšta ne tik padeda pasisemti energijos visai dienai ar padailinti kūno linijas, bet ir turi daugybę kitų privalumų!
 
Pasiteisinimai, kliudantys pradėti mankštintis
 
Dažniausiai „trukdančios“ daryti rytinę mankštą priežastys:
 

  • Ryte nėra nei jėgų, nei nuotaikos. Rytinė mankšta tam ir skirta, kad aprūpintų organizmą energija ir pakeltų nuotaiką. Fiziniai pratimai pagreitina kraujotaką, raumenys, raiščiai ir sausgyslės aprūpinamos maistinėmis medžiagomis, pakyla bendras organizmo tonusas.
  • Nėra laiko. Nejaugi neatsiras net 5–7 min. rytinei mankštai? Dažniausiai po teiginiu, kad ryte neturite laiko mankštai, paprasčiausiai slepiasi tingulys.
  • Fiziniai pratimai ryte „kenkia“ sveikatai. Bet koks fizinis krūvis organizmui gali turėti tiek teigiamą, tiek ir neigiamą poveikį. Viskas priklausys nuo to, ar taisyklingai ir saugiai atliekate fizinius pratimus.

 
Rytinės mankštos privalumai
 
Natūralus žadintuvas. Tai vienas geriausių rytinės mankštos privalumų. Kai žinote, kad norint suspėti ryte pasimankštinti teks anksti keltis, einate anksčiau miegoti, kas taip pat reiškia, kad anksčiau ir pusryčiaujate. Ratas tęsiasi visą dieną.
 
Anksčiau atsikėlę spėjate daugiau nuveikti, todėl patiriate mažiau streso ir jaučiatės atsipalaidavę. Kai kūnas įpranta anksti užmigti ir anksti keltis, žymiai pagerėja sveikata ir širdies veikla.

2 psl. »

Komentarai