Kodėl prieš užmigdami krūpčiojame?

Kodėl prieš užmigdami krūpčiojame?

Tikriausiai ir jums yra taip buvę, kad tuo metu, kai, atrodytų, tuoj tuoj užmigsite, staiga krūptelite, ir jūsų pastangos sudėti bluostą nueina niekais. Nauji tyrimai parodė, kad su šia problema susiduria beveik 70 % žmonių, tačiau iš tikrųjų tai – visiškai normalus reiškinys. Tuo metu susitraukia raumenys, o kūnas krūpteli. Paprastai taip nutinka pereinant iš būdravimo fazės į sapną.

Nors prieš užmigdami krūpčioja dauguma žmonių, kai kuriems iš jų pakęsti tai yra itin sunku. Jie sulygina krūptelėjimą su sprogimu, teigia, kad jausmas toks, lyg galva skiltų į dalis. Tačiau medikai patikina, kad šie pojūčiai visiškai nereiškia kokios nors fizinės ar psichinės problemos, tad jaudintis neverta.

Nemaža dalis šios problemos tyrinėtojų yra įsitikinę, kad krūpteli žmonės dėl to, jog organizmas pereina į poilsio ir atsipalaidavimo fazę. Jeigu norite miegoti ramiai, tikriausiai nieko nauja jums nepatarsime, nes receptas jums bus kuo puikiausiai žinomas: pavyzdžiui, nereikia prisivalgyti prieš miegą, patartina vengti tabako, nepiktnaudžiauti kofeino turinčiais gėrimais, keltis ir eiti miegoti pagal griežtą grafiką. Pakoreguokite savo gyvenimo būdą, ir problema turėtų išnykti.

Komentarai (2)

Pepsiokas ;]P 2012-09-11 21:31
man keistas tas jausmas kai as krupteliu , bet visai geras :DDD
gg 2012-06-09 18:18
jo buna taip, bet kazkaip dar pilna samone turiu, bet jau netoli miego...

Ar žinote, kad...

Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.

Kitas faktas