Kodėl mes verkiame?

Kodėl mes verkiame?

Kas slepiasi už mūsų ašarų? Kodėl kai kurie žmonės verkia daugiau, o kiti rečiau? Ir kaip geriausia susidoroti su ašaromis? Mokslininkai dalinasi savo žiniomis, tačiau vienaip ar kitaip paslapčių šioje srityje dar tikrai lieka.

Galite būti vienas iš tų žmonių, kurie puola verkti vos prie jų prisilietus, jau nekalbant apie tikrai graudžias šventes – jubiliejus, gimtadienius ir t.t. O jei per televizorių rodo nuskriaustus gyvūnėlius? Ašaros srūva tiesiog upeliais. O gal jūs net nepamenate, kada paskutinį kartą verkėte?

Kodėl mes verkiame?

Atsakymas – akivaizdus. Verkiame dėl to, kad jaučiamės labai laimingi, arba dėl to, kad mums liūdna. Tačiau tai tikriausiai skamba pernelyg paprastai.

Ašaros – fizinė išraiška į tam tikras emocijas (dažniausiai neigiamas). Tačiau pasitaiko, kad pravirkstame tiesiog iš nuostabos, pamatę kažką neįtikėtinai gražaus. Žmogus yra vienintelė gyvybė žemėje, kuri verkia norėdama išreikšti savo emocijas. Kai žmogus patiria gilius jausmus, kurie stipriai sukrečia smegenis, ašaros tarsi kompensuoja tą sukrėtimą. Verksmas – nuo mūsų pačių nepriklausantis refleksas. Tačiau vieni žmonės leidžia toms ašaroms lengvai ištekėti, o kiti iš visų jėgų stengiasi jas sulaikyti, nors jaučia, kad jos jau čia pat.

Galima sakyti, kad ašaros – tai tam tikras išgyvenimo mechanizmas, kuris suveikia tik tuomet, kai būtina išlieti savo emocijas. Be to, ašaros turi ir biocheminį tikslą. Manoma, kad ašaros padeda pašalinti streso hormonus ir toksinus iš organizmo. Žinoma, pasitaiko ir tokių atvejų, kai ašaromis bandoma manipuliuoti, pavyzdžiui pritraukti kieno nors dėmesį.

2 psl. »

Komentarai (9)

Gabrielė. 2013-03-14 15:59
Nusipirk medalį.
brigita 2013-03-13 22:05
keista as mergaite verkiu reciau negu mano vienas klasiokas prie kurio vos prisilietus pradeda verkti oa seip vienintele klaseje maziausiai verkianti :D
Liveta 2012-04-10 20:21
Geriau issiverkt,nes su asaromis ir mintys blogos iseina.
Auguste 2012-03-14 13:25
Rolandai Kazakeviciau visiskai tau pritariu :D Taigi kai norite sisioti ir nera kur pradekite verkti:)))))))
Rūta 2012-02-10 13:43
Ir dar, nejaugi tik tokie galimi ašarų tramdymo būdai? Tarkim, jei ašaros rieda dėl svogūnų, tai jom sutramdyti užtenka akis nukreipti į tekantį šaltą vandenį.
Rūta 2012-02-10 13:41
Koks apverktinas straipsnis. Minimaliai nusimanydama biologijos ir psichologijos srityse galėčiau daugiau pasakyti, nei kad moterys verkia dažniau nei vyrai, ar kad ašaras gali iššaukti psichologinis sukrėtimas. Tai kodėl ištikrųjų verkiame? Ar nervinė sistema, pajutusi įtampą, gamina daugiau ašarų? Nes šiaip ašaros žmogui reikalingos tik akių apsaugai.
Ema 2012-02-02 16:05
Man tikrai kartais buna kad as pradedu verkti kai pamatau koki gyvuneli kad jam negerai o po to man juokas ima kad as taip verkiau del to gyvunelio ar panasiai:)
Monika 2012-02-01 19:08
Visiskai pritariu
Laura 2012-01-23 22:02
Kartais ishsiverkti tikrai labai sveika. Tarsi apsivalo visas kunas ir ateina nusiraminimas. Ir visai nereikia tu asaru gedintis

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius

Kitas faktas