Žolelių arbatos pasižymi valomosiomis savybėmis, taip pat gerina medžiagų apykaitą, be to, yra labai aromatingos ir skanios. Kaip jas vartoti?
Jeigu jums rytais sunku keltis, o vakarais negalite užmigti, neskubėkite griebtis kavos ir migdomųjų – jums padėti gali ir arbatos. Pavyzdžiui, stevijos suteiks jums žvalumo, o gudobelės ir akacijos padės saldžiai užmigti.
Svarbu pastebėti, kad skirtingos temperatūros arbatos veikia skirtingai. Pavyzdžiui, šalta juodųjų serbentų lapų ir šalavijų arbata padės numalšinti troškulį tvankią vasaros dieną, tačiau karšta ji skatina prakaitavimą ir labiau tinka, pavyzdžiui, sergant peršalimo ligomis.
Kad arbata būtų kuo naudingesnė, reikia žinoti visus jos ruošimo niuansus. Nuovirus reikėtų ruošti karšto vandens vonelėse. Visas žoles, kurias reikia virinti ilgą laiką (10-15 minučių) reikia ruošti stikliniuose, emaliuotuose ir porcelianiniuose induose (esmė ta, kad dėl sąlyčio su metalu arbata praranda didelę dalį naudingųjų savo savybių).
Ruošiant smulkintų vaisių ir šakniastiebių antpilus (pavyzdžiui, erškėtuogių), rekomenduojama užplikyti ir laikyti šiltai kelias valandas (pageidautina, termose). Erškėtuogių vaisius reikėtų perpjauti į 4 dalis, užpilti stikline verdančio vandens ir įpilti 5 g citrinos sulčių. Tokia arbata verdama 10 minučių emaliuotame inde su dangčiu.
Geriant žolelių arbatas svarbu atsižvelgti į laiką, nes vienos iš jų tonizuoja, o kitos – ramina. Pavyzdžiui, žemuogių lapų, dobilų žiedų ir lapų ir levandų arbatas geriausia gerti rytais.
Jonažolių, aviečių lapų, ramunėlių, melisų arbatos pasižymi raminamuoju poveikiu, todėl jas geriau gerti vakarais. Jeigu pavasarį jums ima trūkti vitaminų, gerkite aviečių lapų, gervuogių, dilgėlių, juodųjų serbentų lapų, erškėtuogių uogų, šermukšnių, šaltalankių arbatas.
Puikus vitaminų šaltinis – tokia arbata: 20 g erškėtuogių vaisių, 10 g džiovintų šermukšnių, 5 g džiovintų raudonėlių lapų, 200 ml vandens. Viską susmulkinkite, užpilkite verdančiu vandeniu ir pavirkite 5 minutes, tada sudėkite raudonėlius ir palikite pritraukti 10 minučių.
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą
Kitas faktas
Komentarai (1)