Siamo dvyniai – tai retas fenomenas, kuris pasitaiko nuo 1 iš 50000 iki 1 iš 100000 gimimų. Maždaug pusė jų gimsta neišnešioti, o kiek mažesnė dalis turi stiprius apsigimimus, dėl kurių negali gyventi. Išgyvena tik apie 25% siamo dvynių. Suaugusių dvynių atskyrimo operacijos sudėtingumas priklauso nuo to, kuri vieta suaugusi, ir kokiais vidaus organais dalijamasi. Dauguma atvejų operacija pasibaigia vieno arba ir abiejų dvynių mirtimis, ypač, jei jie susijungę galva.
Angelica ir Angelina Sabuco
Angelica and Angelina Sabuco gimė suaugusios ties pilvu ir krūtinės ląsta. 2011 metų lapkričio 1 dieną, dvimetės mergytės buvo operuotos Lucile Packard vaikų ligoninėje. Operacija truko 10 valandų ir praėjo labai sėkmingai.
Hassan ir Hussein Benhaffaf
Šie du mieli berniukai gimė Londone. Jiems šiek tiek paaugus ir sustiprėjus, tėvai nusprendė ryžtis atlikti atskyrimo operaciją. Komandoje dirbo 20 medikų ir operacija truko 14 valandų. Berniukai buvo sėkmingai atskirti, tačiau abu turi po vieną koją.
Rital ir Ritag Gaboura
Sudane gimusių mergyčių ateitimi beveik niekas netikėjo, juk jos gimė suaugusios galvomis, o tai – pati sunkiausia Siamo dvynių suaugimo forma. Tačiau Londono chirurgai padarė stebuklą ir 11 mėnesių mergaitės nuo šiol galės džiaugtis gyvenimu.
Yurelia ir Fiorella Rocha-Arias
Maria Elizabeth Arias negali atsidžiaugti matydama, kaip jos dukros kieme lekia į skirtingas puses. O dar prieš kurį laiką Costa Rikoje gimusios mergytės viena be kitos negalėdavo žengti nė žingsnio.
Lakshmi Tatama
Indijoje gimusi Lakshmi taip pat yra Siamo dvynė, tačiau jos sesutės kūnelis taip ir neišsivystė iki galo, todėl mergytė gimė su 8 galūnėmis. Tėvai ją pavadino Lakshmi - induistų deivės su keturiomis galūnėmis vardu. 2007 metais chirurgai pašalino nereikalingas kojas, taigi mergytė gali gyventi įprastą gyvenimą.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių
Kitas faktas
Komentarai (86)