Gerti kavą ar ne – kiekvieno teisė rinktis. Ji turi savų privalumų ir trūkumų, tad karas tarp jos mėgėjų ir kritikų greičiausiai nesibaigs niekada. Ir visai nesvarbu, kurią pusę palaikote – šie faktai bus įdomūs visiems.
-
Kava neblogai dera su alkoholiu. Mokslininkai įrodė, kad tie, kurie reguliariai geria kavą ir mėgsta išgerti ko nors „stipriau“, mažiau rizikuoja susirgti kepenų ciroze. Aišku, geriau būtų mesti gerti visai, tačiau su mokslu nepasiginčysi.
-
Kofeinas mažina odos vėžio riziką. Kūno losjonas su kofeinu (iš kavos arba žaliosios arbatos) užkerta kelią piktybinių auglių atsiradimui.
-
Šypsokitės gerdami rytinį puodelį kavos. Puodelis arba du per dieną pakelia nuotaiką ir pagerina savijautą. Tačiau piktnaudžiauti negalima! Tie, kas išgeriau daugiau, rizikuoja patirti panikos priepuolį.
-
Įdomus mokslininkų pastebėjimas: tie, kurie kavos negeria visiškai, daug labiau rizikuoja susirgti Parkinsono liga už „kofemanus“.
-
Nors kavos vartojimas mažina antrojo tipo diabeto išsivystymo riziką, sergantiems šia liga jos reikėtų vengti, kadangi ji apsunkins cukraus lygio kraujyje kontrolę.
-
Jeigu po intensyvios treniruotės skauda raumenis, puodelis kavos padės išspręsti šią bėdą. Tyrimai rodo, kad kava mažina raumenų skausmus geriau nei aspirinas.
-
Kava gerina trumpalaikę atmintį. Ir nekelia kraujospūdžio. Nesutinkate? Na, tiesiog ne viskas taip paprasta. Tiems, kurie kavos nevartoja visiškai, po puodelio ar dviejų spaudimas iš tiesų pakils, tačiau jeigu geriate ją reguliariai – niekas nepasikeis. Organizmas tiesiog pripranta prie jos poveikio.
-
Kava naudinga ir vaikams. 1999 metais buvo oficialiai pripažintos kavos injekcijos naujagimiams (jos skirtos stimuliuoti sustojusį kvėpavimą).
Nors kava turi daugybę privalumų, neverta pradėti jos gerti, jeigu iki šiol puikiai apsiėjote be šio gėrimo. Būtina atkreipti dėmesį ir į tai, kad kiekvieno žmogaus organizmas individualus – rekomendacijos išgerti 2 arba 3 puodelius per dieną negali idealiai tikti visiems.
Jeigu jaučiate, kad organizmas kavos netoleruoja, rinkitės žaliąją arbatą arba matę, tačiau jei negalite ryto pradėti kitaip – gerkite kavą į sveikatą! Svarbiausia – įsiklausyti į savo organizmą ir laikytis saiko.
Komentarai