Bijote pasenti? Mokykitės kvėpuoti iš dramblių

Bijote pasenti? Mokykitės kvėpuoti iš dramblių
@Shutterstock

Medicinos mokslas paskelbė nerimą keliančius faktus – net 80 % populiacijos kvėpuoja netinkamai, t. y. paviršutiniškai ir nepakankamai, tik krūtine. Vidutiniškai 20 000 įkvėpimų per dieną ir mes tai darome netinkamai? Kaip tai atsitinka?

 

Stresas... Atsakas... Stresas... Atsakas... Užburiantis ciklas, kuris ilgainiui sukelia stresą ir paviršutiniško kvėpavimo įprotį, atliekant 12-18 įkvėpimų per minutę. Mokslas sako, kad mums reikia tik 6 kokybiškų įkvėpimų per minutę, kad patenkintume mūsų kūno poreikius.

 

Kvėpuokite kaip drambliai

 

Apie sąmoningo kvėpavimo sesijas yra girdėjęs, turbūt, ne vienas. Bet kažkam tokios sesijos atrodo per ramios ar nepriimtinos dėl kitų priežasčių. Tuos, kuriems labiau norisi judėti, o ne gulėti, gali sudominti pasaulyje sparčiai populiarėjantis, bet Lietuvoje dar ganėtinai naujas užsiėmimas Nirvana Fitness.

Nirvana Fitness gimė iš augančio dėmesio kvėpavimo svarbai ir kvėpavimo įtakos mūsų gyvenimui. Tai natūralus būdas pašalinti stresą, nerimą, lėtinį skausmą ir depresiją, detoksikuoti kūną ir protą bei pailginti gyvenimo trukmę per pakankamą kasdienę oksigenaciją (kūno prisotinimą deguonimi).

Anot pasaulyje garsaus Dr. Arturo Guytono, visas chroniškas skausmas, kančios ir ligos kyla dėl nepakankamo ląstelių aprūpinimo deguonimi. Tai – vadinamoji hipoksija, turinti sąsajų su tokiomis ligomis kaip vėžys, širdies ligos, infarktas ir įvairiomis kitomis neurodegeneracinėmis ligomis. Kelios studijos rodo, kad širdies ligomis, depresija sergantys bei nerimą ar chroniškus skausmus patiriantys žmonės turi įprotį kvėpuoti tik krūtine. Atlikti tyrimai rodo, kad laikysena ir kvėpavimas yra svarbiausi sveikatos ir energijos skatinimo faktoriai.

„Turime išmokti kasdien kvėpuoti giliau ir lėčiau. Skubotas ir paviršutiniškas kvėpavimas lemia deguonies badą. To pasekmė – turime mažiau gyvybinės energijos, greičiau senstame, silpsta mūsų imuninė sistema. O dėl taisyklingo kvėpavimo ir pakankamo organizmo aprūpinimo deguonimi bei tuo pačiu pagerėjusios kraujo apykaitos skaistėja veido oda ir mažėja raukšlių kiekis, mes jaunėjame!“, – savo žiniomis dalinasi „Studijos Om“ įkūrėja, Nirvana Fitness trenerė Gabija Petronytė.

Mūsų kvėpavimas yra pernelyg paviršutiniškas ir pernelyg spartus, todėl mūsų organizmas neaprūpinamas pakankamu deguonies kiekiu ir iš jo nepašalinamas pakankamas anglies dioksido kiekis. O juk mūsų gyvybinės energijos lygis priklauso nuo to, kaip efektyviai veikia kiekviena mūsų organizmo ląstelė. Gyvūnai, kurie kvėpuoja lėtai, gyvena ilgiausiai. Drambliai – puikus pavyzdys.

Tam, kaip kvėpuojame, turi įtakos mūsų emocinė būsena. Kai pykstame, bijome nerimaujame, kvėpuojame paviršutiniškai. Patiriamas sielvartas – spazminis kvėpavimas. Kaltė – ribotas kvėpavimas. Nuobodulys – paviršutiniškas kvėpavimas be gyvybės. Liūdesys, depresija – kvėpavimo nepakankamumas (sulaikymas). Kai patiriame teigiamas emocijas, mūsų kvėpavimas tampa lėtas, gilus, ritminis, diafragminis, regeneruojantis ir raminantis.

Gabija sako: „Kvėpavimas yra vienintelis kūno ritmas, kurį mes galime sąmoningai kontroliuoti. Gilus ir lėtas (sąmoningas) kvėpavimas yra vartai į ramybės būseną kūnui ir protui.“

 

Detoksikuoja kūną ir protą

 

Nirvana Fitness yra pagrindinė kūno ir proto detoksikacijos sistema.

Kūno detoksikacija – itin efektyvus tonizuojančių Pilateso pratimų ir jogos tempimų derinys, kuris detoksikuoja visą jūsų kūną.

Proto detoksikacija – ritmiškas kvėpavimas su įtaigia Chillout stiliaus muzika ir Theta bangų technologijomis.

„Nirvana Fitness yra unikalus teigiamos ir pakilios muzikos, ramaus ritmo, paprastos Pilateso/jogos pratimų sekos ir ritmiško kvėpavimo, kad kuo geriau detoksikuotume kūną ir patirtume Nirvanos būseną, derinys“, – sako Gabija.

 

Theta bangos – kūrybai, efektyviam mokymuisi ir gijimui

 

Smegenų bangos yra elektromagnetinės prigimties bangos, kurios susidaro žmogaus galvos smegenyse. Yra žinoma, kad kiekvienas elektrocheminis neuronų impulsas sukuria tam tikro dažnio elektromagnetinį lauką. Jį galima išmatuoti elektroencefalografu (EEG) arba kitais prietaisais.

Skiriami įvairūs dažniai. Kuo dažnis žemesnis, tuo yra gilesnė relaksacija, ir tuo lengviau gali būti suvokiama įvairi informacija, veiksmingai mokomasi, jeigu išlaikomas sąmoningumas.

Kai esame susijaudinę arba labai aktyviai veikiame, mūsų smegenyse vyrauja beta bangos, kurių dažnis – nuo 12 iki 30 HZ (hercų). Alfa (8 -12) Hz – tai budraus ir ramaus mąstymo būsena, kai žmogus yra atsipalaidavęs ir ramus. Tokios būsenos paprastai būname ryte, kai dar nebūname atmerkę akių. Theta (4–7) veikia esant tam tikroms miego fazėms, tarkime, kai sapnuojame, ją taip pat pasiekiame medituodami. Delta (3 ir mažiau) Hz veikia gilaus miego būsenoje, kai nieko nesapnuojame.

Pasąmonė lengviausiai pasiekiama, optimalios sąlygos kūrybingumui ir kūrybai, didžiausias sugebėjimas atsiminti ir mokytis atsiranda tada, kai būname veikiami Theta bangų.

Būtent šios bangos mus veikia Nirvana Fitness treniruotės metu. To pasiekiama klausantis specifinių garsų. Veikiami binauralinių ritmų, smegenų pusrutuliai – kairysis, atsakingas už logiką, ir dešinysis, atsakingas už vaizduotę – sujungia savo stipriąsias puses ir ima veikti išvien, kad rastų geriausią sprendimą. Žmogus patiria mažiau streso, išnaudoja mažiau energijos, tad didėja jo gyvybingumas, gerėja nuotaika, žmogus sveiksta.

 

Nirvana Fitness nauda

 

Taigi apibendrinkime, kokios naudos galime tikėtis, pradėję bent sykį per savaitę lankyti Nirvana Fitness užsiėmimus:

  • Viso kūno tonizavimas ir papildoma energijos dozė.
  • Streso mažinimas ir laimės hormonų gamyba.
  • Kontroliuoji kvėpavimą – kontroliuoji savo streso poveikį.
  • Pakankamas kūno oksigenavimas (išsprendžiame lėtinio deguonies bado problemą).
  • Nirvana protui (meditacinis efektas).
  • Atsinaujinimas ir atjaunėjimas (deguonis valo mūsų kraują).

Įdomu ir tai, kad sąsaja tarp kvėpavimo (ilgo ir pilno iškvėpimo) ir fizinio judėjimo iki 300 proc. suefektyvina pagrindinių raumenų stiprinimą.

„Paprastai Nirvana Fitness užsiėmimas trunka nuo 45 iki 75 min., bet kartais – ir kiek ilgėliau. Dažnai tai priklauso nuo to, kiek laiko skiriama atsipalaidavimui“, – sako Gabija.

Patirkite Nirvana Fitness kvėpavimo treniruotės su muzika efektą jau dabar!

Komentarai