10 mitų apie slogą

10 mitų apie slogą

Mokslininkai apskaičiavo, kad per savo gyvenimą žmogus vidutiniškai nusičiaudėja 20 000 kartų, ir mažiausiai 2,5 metų praleidžia kovodamas su nosies užgulimu. Nors nėra tokios ligos kaip sloga, tai – ne priežastis laukti, kol ji praeis savaime.

„Gydoma sloga praeina per savaitę, negydoma – per 7 dienas“, - juokauja daugelis, ir tik numoja ranka. Tačiau jeigu sloga nepraeina jau penktą dieną, pasirodyti gydytojui vis dėlto verta – priešingu atveju yra tikimybė, kad situacija komplikuosis: prasidės haimoritas, sinusitas, faringitas, laringitas, brochitas... O ir kaltas gali būti visai ne peršalimas, kaip kad dažniausiai manoma, o alergija, kurią geriau diagnozuoti kaip galima anksčiau.

Tai, kad sloga visada praeina pati, tėra mitas. Ir tokių mitų labai daug...

Mitas: sušlapai kojas – lauk slogos

Kaip yra iš tikrųjų. Peršalimą sukelia ne šaltis, o virusai. Jeigu jūsų imunitetas stiprus, nesusirgsite net ir labai stipriai sušalę. Ir atvirkščiai: jeigu organizmas nusilpęs, sloga gali prasidėti net ir nuo silpno vėjelio.

Mitas: susirgti galima tik tuo atveju, jeigu kas nors nusičiaudės šalia

Kaip yra iš tikrųjų. Rinitu užsikrečiama oro lašeliniu būdu – kitaip tariant, tikėtina, jog užsikrėsite ir nuo kitame autobuso gale sėdinčio žmogaus. Asmeniniai ligonio daiktai taip pat yra infekcijos šaltinis, todėl be reikalo nepatartina liestis net prie sergančio sutuoktinio rūbų.

Mitas: prasidėjo sloga – reikia imunomoduliatorių

Kaip yra iš tikrųjų. Kelių JAV ir Anglijos universitetų 10 metų trukusių tyrimų išvados tokios: sergant vartoti imunomoduliatorių neverta. Viskas paaiškinama labai paprastai. Peršalimo simptomai – tai ne destruktyvios virusų veiklos rezultatas, o mūsų imuninės sistemos reakcija į ligą. Kitaip tariant, kuo stipriau organizmas priešinasi virusų atakai, tuo sunkesnės ir šio „karo“ apraiškos.

2 psl. »

Komentarai (1)

greta 2015-09-12 17:23
Aciu dabar dau ko sužinojau ☺