Pavojingiausios grožio industrijos prekės

Daugelis dailiosios lyties atstovių neįsivaizduoja savo gyvenimo be kosmetikos, ir tik mažuma susimąsto, kokią įtaką tai gali turėti jų sveikatai.

Lūpdažiai

„The Washington Post“ paskelbė, kad per 400 lūpdažių gamintojų naudoja savo produkcijoje šviną, kuris gali daryti neigiamą įtaką pagrindiniams organizmo procesams ir visiems žmogaus organams (vis dėlto reikia paminėti, kad su maistu jo gauname gerokai daugiau). Šio metalo poveikis gali būti mirtinas, todėl pirkėjos turi daugiau dėmesio skirti kosmetikai, kurią naudoja.

Lūpų blizgis

Vazelinas suteikia šiai priemonei blizgumo, tačiau tai – perdirbtos naftos subproduktas. Per savo gyvenimą moteris nesąmoningai suvartoja daugiau nei 3 kg naftos perdirbimo atliekų. Vazelinas gali sukelti onkologines ligas. Pasirodo, kad moterų, sergančių krūties vėžiu, kraujyje medžiagos, randamos vazeline, yra du kartus daugiau, lyginant su sveikomis moterimis. Kad ir koks neįtikinamas atrodytų ES draudimas prekiauti tokia produkcija, tai gali išgelbėti kažkieno gyvybę.

Purškiamas įdegis

Sakoma, kad tai – pats saugiausias būdas įdegti. Na, bent jau taip buvo tol, kol tyrimai neparodė, kad pagrindinis tokių priemonių komponentas DHA gali pažeisti ląsteles ir išprovokuoti vėžį. Jeigu jis patenka ant odos – nieko baisaus, tačiau purkalo galima įkvėpti, ir tada ši medžiaga tampa tikru nuodu. Nors nebuvo atlikta mokslinių tyrimų su žmonėmis, gydytojai įsitikinę, kad tokie purškalai gali sutrikdyti vaisiaus vystymąsi ir tapti apsigimimų priežastimi.

Nagų lakas

Daugelio nagų lakų sudėtyje yra formaldehido – medžiagos, kurią mokslininkai naudoja negyviems audiniams išsaugoti. Jis gali sukelti astmą ir išprovokuoti vėžio vystymąsi. Kai kurie gydytojai mano, kad tokios baimės yra nepagrįstos, nes medžiaga per nago paviršių nepersigeria.


Dezodorantas

Nuo 60-ųjų ėmė plisti nuomonė, kad dezodorantai-antiperspirantai yra labai kenksmingi žmogaus organizmui, tačiau tyrimai rodo, kad tiesiogiai vėžio antiperspirantai nesukelia. Ligos vystymosi mechanizmas yra šiek tiek kitoks – esmė ta, kad šiose priemonėse esančios medžiagos gali padidinti estrogeno lygį. Tai daro įtaką pieno liaukų audinių augimui, o tai savo ruožtu kai kuriais atvejais gali grėsti augliu.

Plaukų dažai

Dviejų tyrimų rezultatai turėtų priversti sunerimti tiek kirpėjus, tiek mėgstančius dažnai keisti plaukų spalvą. Pirmasis tyrimas parodė, kad moterys, kurios nuo 1980 metų teikia pirmenybę tamsiai plaukų spalvai, smarkiai rizikuoja susirgti Hodžikino limfoma. Antrasis tyrimas rodo, kad kirpėjai, dažantys savo klientams plaukus ilgiau kaip 5 metus, tris kartus labiau rizikuoja susirgti krūties vėžiu nei tos, kurios su plaukų dažais nekontaktuoja.

Pigi bižuterija

Kiekviena moteris nori būti graži, ir turbūt kiekviena bent kartais nusiperka mielą pigų niekutį. Na, bent jau paauglės tikrai žino, kas yra bižuterija, ir tokių papuošalų turi ne vieną ir ne du. Vis dėlto šioje produkcijoje būna švino, arseno ir kadmio. Maždaug ketvirtadalis pigių papuošalų yra nesaugūs naudoti, gali sumažinti protinius gebėjimus ir išprovokuoti vėžį. Deja, pirkėjui kokybišką produkciją atskirti nuo nekokybiškos – beveik neįveikiama užduotis.

Ankšti drabužiai

Pasakojimai apie korsetų žalą jau seniai nugrimzdo praeitin. Mūsų dienomis dažniau susiduriama su kitais pavojais – pavyzdžiui, per ankštais džinsais. Neurologų teigimu, tai gali rimtai pakenkti sveikatai, išprovokuoti trombus ir šlapimo pūslės infekciją. Kai kuriais atvejais visą figūrą apgaubiantys džinsai, kurių paskirtis – liekninti figūrą, gali pažeisti klubų odą ir sukelti kitų problemų.

...ir visa kita

Nors visos naujos cheminės medžiagos testuojamos, nėra galimybių nustatyti, kokios bus pasekmės po daugelio metų. Dėl šios priežasties naujienų antraštėse dažnai mirga pranešimai apie vienų ar kitų komponentų žalą. Paskutiniai „kaltinamieji“ – ftalatai. Kaip teigiama žurnale „Environmental Healt Perspektives“, ftalatai, kurių yra praktiškai bet kokioje kosmetikoje nuo lūpdažių iki nagų lako, gali tapti diabeto priežatimi. Atidus pirkėjas, skaitydamas etiketes, gali šio pavojaus išvengti, tačiau būna visko – dalis gamintojų elgiasi nesąžiningai ir kai kuriuos komponentus nutyli.

» Rašyti komentarą