Imunitetą silpnina šio mineralo trūkumas: aprūpinkite juo organizmą nedelsiant

@shutterstock

Cinkas – mikroelementas skatinantis ląstelių augimą, dauginimąsi. Jis dalyvauja daugiau nei 80 skirtingų fermentų apykaitoje. Tinkamas šio elemento kiekis kraujyje užtikrina daugelio svarbių procesų vyksmą. Deja, bet cinkas šiuo metu yra užmirštas ir visiškai be reikalo – išsiaiškinus ar organizme nėra jo trūkumo galėtume surasti atsakymus į daugelį klausimų kylančių dėl prastos sveikatos ar silpnos imuninės sistemos.

 

Ženklai, išduodantys trūkumą 

 

Yra išskiriamos kelios žmonių grupės, kurios turėtų atidžiau atkreipti dėmesį į cinko kiekį organizme. Viena iš jų – veganai ir vegetarai. Organizmas cinką geriausia įsisavina iš kepenų, žuvies, kiaušinių bei raudonos mėsos. Nevartojant šių produktų ir juos keičiant grūdais gali atsirasti cinko trūkumas. Grūduose mikroelemento taip pat yra, tačiau jį organizmas daug prasčiau įsisavina. 

 

Taip pat dažnai cinko trūksta vyresnio amžiaus žmonėms. Organizmui senstant mikroelementai įsisavinami prasčiau dėl įvairių lėtinių ligų, ypač tų, kurios susijusios su virškinamuoju traktu. Tokios ligos mažina reikiamų medžiagų įsisavinimą. Jei prie suprastėjusio įsisavinimo žmogus nevalgo ir produktų, kuriuose galima aptikti cinko, trūkumas pasidaro aiškiai pastebimas. 

 

Yra tam tikri organizmo siunčiami signalai, kuriuos irgi galima suvokti kaip trūkumą. Jei ima slinkti plaukai, lūžinėja nagai, o vyrams sutrinka lytinė funkcija vertėtų sunerimti. Tokiu atveju reikia atlikti kraujo tyrimą ir išsiaiškinti ar organizme netrūksta cinko. Gali būti, kad užtektų suderinti mitybą ir valgyti daugiau produktų, kuriuose ne tik gausu cinko, bet ir iš kurių organizmas lengvai jį pasisavina. 

 

Ką daryti, jei trūksta cinko? 

 

Išsiaiškinus, kad organizme trūksta cinko, svarbu pamiršti įsitikinimą, kad trūkumas aktualus tik tam tikro sezono metu. Cinko neturi trūkti organizme visuomet, ne tik tada kai susergama ar artėja virusų ir peršalimo sezonas. Stiprus imunitetas visus metus gali padėti išvengti nemalonių pojūčių arba sveikatos sutrikimų. 

 

Užsitikrinti cinko kiekį organizme galima dvejopai – vartojant cinko papildus arba natūralius produktus. 

 

Cinko papildai parduodami vaistinėse ir gali būti vartojami tiek tabletėmis, tiek milteliais. Vis dėl to milteliai greičiau ir geriau įsisavina į organizmą, nes pradeda tirpti dar burnoje. Ypač pastebima nauda sergant peršalimo ligomis. Ką tik suvartotas cinkas tirpdamas burnoje greitai patenka į gerklės ir nosies gleivines, palengvina peršalimo simptomus ir padeda greičiau sveikti. 

 

Gydytojai teigia, kad norint užsitikrinti tinkamą kiekį organizme naudingiau yra vartoti natūralius produktus. Yra daugybė produktų kuriuose gausu cinko – raudonoje mėsoje, jautienoje ir avienoje, jūros gėrybėse, silkėse, sardinėse, kepenyse. Taip pat pieno produktuose – pačiame piene, sūryje. Tokiuose vaisiuose kaip obuoliuose bei kriaušėse. Na ir produktuose kurių cinkas prasčiau įsisavina – kruopose, pupelėse, grūduose, ankštinėse daržovėse. 

 

Naudingiausia visuomet yra atlikti tyrimus, kurie parodys kokių elementų jūsų organizme trūksta, o kurių per daug. Tada žinosite kaip reikia keisti savo kasdieniniu įpročius, kad baigtųsi varginantys negalavimai.

» Rašyti komentarą