Vaisius: ūgis - nuo 11 iki 12 cm, svoris - 100 g.
Pradeda aktyviai formuotis riebalinis sluoksnis, kuris bus reikalingas energijos gamyboje ir apykaitos procese. Dabar vanduo sudaro 89 gramus bendro vaisiaus svorio, o riebalai - 5 gramus. Kai kūdikis gimsta, iš maždaug 3,5 kg svorio 2,4 kg sveria riebalai.
Nėščioji: svoris turėtų būti padiėjęs apie 2 - 5 kg. Dabar pilvas vis labiau auga, palaipsniui keičiasi ir jo forma, tai normalu.
Judėdama moteris gali justi nedidelį skausmą, tempimą. Taip nutinka dėl to, kad judėdama gimda įtempia ją supančius apvaliuosius raiščius. Dažniausiai šis skausmas nieko blogo nereiškia. Jis tiesiog parodo, kad gimda ir toliau plečiasi, todėl tau tereikia prigulti, kad raiščiai atsipalaiduotų. Tačiau jei skausmas labai stiprus ir jį lydi papildomi simptomai, pavyzdžiui kraujavimas – būtina kreiptis į specialistus.
Įdomu: apie dvynius. Laukiantis dvynukų nuo ketvirtojo mėnesio gimda darosi pastebimai didesnė, tad galima įtarti, kad laukiama dvynių.
Kūdikių širdutės tuo metu jau išsivysčiusios, tad neturėtų būti sunkumų ultragarsinių tyrimų metu atskirti dvi plakančias širdeles.
Kiaušinėliui ir spermijui susiliejus, atsiradusi zigota įprastai ima dalytis į milijonus skirtingų ląstelių, kurios suformuoja vieną vaisių. Kai zigota pirmiausia pasidalina į dvi dalis, o tos dalys į atskirus milijonus ląstelių – gimsta identiški dvynukai.
Neidentiški dvyniai gimsta iš dviejų atskirų kiaušinėlių, kuriuos apvaisina atskiri spermijai. Dažniausiai nustatyti dvynių identiškumą pavyksta tik jiems gimus.
Tačiau pasitaiko, kad abu vaisiai auga tame pačiame vandenmaišyje, o tai reiškia, kad jie be jokios abejonės bus identiški.
Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.
Kitas faktas
Komentarai