Vaisius: ūgis - 37 cm, svoris - 1,25 g.
Žinoma, vaisiaus ūgis ir svoris gali skirtis nuo pateikto vidurkiio, pavyzdžiui, dvynukai neretai būna mažesni.
Įdomu tai, kad nuo 10 iki 20 savaitės vaisiaus svoris padidėjo net 60 kartų? Per sekančias 10 savaičių – 5 kartus. O per paskutines 10 savaičių vaikučio svoris padvigubės.
Statistiniai duomenys rodo, kad mergaitės gimsta kiek lengvesnės nei berniukai, o pirmagimis būna lengvesnis, nei vėliau gimę broliai ir sesės.
Nėščioji: gimda virš bambos pakilusi maždaug 7,5 - 10 cm, jos ilgis - 29 cm. Svorio prieaugis - 8,5 - 11 kg.
Moteriai verta palaipsniui mažinti fizinį aktyvumą, daugiau ilsėtis. Esant progai pasimėgauti kojų masažu, kuris sumažins tinimus ir mėšlungį.
Įdomu: mėšlungis nėštumo metu. Tai dažnai pasitaikantis negalavimas, kuris žmones kankina ne vien nėštumo metu. Kartais mėšlungis siejamas su kalcio bei magnio trūkumu, tačiau nėštumo metu jis pasitaiko dėl didesnės aprovos, tad maisto papildai su šiais mikroelementais dažniausiai nepadeda.
Rekomenduojama kojas visą laiką laikyti šiltai, o prieš miegą atlikti kelis atpalaiduojančius tempemuosius kojų pratimus. Jei mėšlungis jau sutraukė, pabandykite įtempti blauzdos raumenį ir lankstyti kulkšnį pirmyn ir atgal. Per kelias minutes raumenys turėtų atsileisti ir mėšlungis dings.
Nėštumo kalendorius. 29 savaitė
» Rašyti komentarą