Sveikatos pasisemti galima ne tik iš preparatų, bet ir iš augalų – to, ką suteikia gamta. Šiuo metu vis daugiau domimės rytų medicina, bet pamirštame, kad mūsų protėviai taip pat žinojo gydomąją augalų galią ir sėkmingai ja naudojosi. Laida „Sveikata.lt“ primena apie laiko patikrintus augalus, kurie itin aktualūs peršalimo sezono metu.
Augalų naudą mums išsiaiškinti padeda vidaus ligų gydytojas, VU dėstytojas bei „Švenčionių vaistažolių“ fabriko direktorius Elmantas Pocevičius. Pasak pokalbio pašnekovo, fitoterapija yra organizmo gydymas įvairiais augalais. Tai plati mokslo šaka, tirianti, kaip augalai veikia mūsų sveikatą, kaip gali padėti įvairiose situacijose. Augalai gali būti naudojami ne tik gydymui, bet ir profilaktikai.
E. Pocevičius teigia, kad sulyginti vaistų ir fitoterapijos pramonės negalima: „Visa vaistų pramonė paremta viena formule – išskyrus tam tikrą veikliąją medžiagą, jos kiekis dozėje padauginamas iki tokio, kuris reikalingas organizmui. Augaluose to nėra, todėl ir augalų vartojimas stipriai skiriasi“.
Gydytojas teigia, kad norint, jog vaistiniai augalai padėtų, svarbu atsižvelgti į simptomus: „Jei kalbame apie peršalimą, tų simptomų gali būti daug ir skirtingų. Pavyzdžiui, jei turime temperatūros, kuri dar nėra tokia aukšta, kad reikėtų vartoti vaistus, tikrai galime padėti sau augalais. Tokiu atveju padės aviečių lapai, gluosnių žievė, liepų žiedai, serbentų lapai, erškėtrožės. Jei kankina kosulys, reikalingi augalai, kurie skatina atsikosėjimą ir išsivalymą. Jie dažniausiai pasižymi savo stipriu kvapu ir turi daug eterinių aliejų. Nereikia bijoti egzotinių augalų, pavyzdžiui, eukalipto lapų, saldymedžio. Taip pat padėti gali pušų pumpurai ir mums visiems gerai žinomas čiobrelis“.
Plačiau apie fitoterapiją ir augalų naudą organizmui žiūrėkite jau šį sekmadienį, 9 val. ryte per TV3 laidoje „Sveikata.lt“!