Bučiuokitės į sveikatą!

Mokslas – tai tokia žmonių veiklos sritis, kuri analizuoja viską, kas mus supa. Žvelgia ji į tiriamus objektus nepatikliais ir atsargiai, be jokios romantinės gyslelės. Neprasprūdo pro akis ir bučiniai – taip atsirado filematologija (mokslas apie bučinių prigimtį ir įtaką žmogaus sveikatai). Mūsų dienomis ši mokslo šaka gali pateikti labai įdomių ir pikantiškų faktų.

Kas gydoma bučiniais?

Japonų medikai tikina, kad bučiniai slopina organizme histamino, sukeliančio šienligę, gamybą. Tačiau jeigu ir jūs norite taip gydytis, turėkite omenyje, kad tokiu atveju bučiuotis reikėtų ne mažiau kaip 30 minučių, ir dar klausantis ramios, malonios muzikos.

Tai buvo nustatyta atlikus bandymus: tiek pat laiko trukę apkabinimai be bučinių histamino lygio nesumažino.

Britų mokslininkai tyrinėjo citomegalo virusą, kurio yra seilėse. Jis nėštumo metu kelia pavojų vaiko fiziologiniam vystymuisi ir netgi gyvybei. Mokslinio projekto šia tema vadovas Colinas Hendry padarė išvadas, kad nuolatiniai bučiniai, kuriuos vyras dovanoja vienai ir tai pačiai moteriai, yra efektyvūs „skiepai“ nuo citomegalo viruso. Jie didina organizmo atsparumą.

Kaip rodo stomatologų duomenys, ilgi bučiniai normalizuoja rūgštingumą burnos ertmėje, o jeigu bučiuojamasi po puotos, tai sumažina dantų ėduonies riziką. Reikalas tas, kad seilėse yra kalcio ir fosforo (ir dar natūralių antibiotikų). Bučiavimasis skatina seilių išsiskyrimą, todėl naudingosios medžiagos veikia aktyviau. Terapeutas gali hipotonija sergantiems žmonėms „išrašyti“ ne vaistinių preparatų, o ilgus bučinius – tai padeda išvengti vegetatyvinės kraujagyslių distonijos.

Vokietijos mokslininkai netgi sukūrė „gydomojo bučinio“ procedūrą: bučinio trukmė  – bent trys minutės, o partneriai tuo metu turi žiūrėti vienas kitam į akis.

Kaip bučiniai gelbsti nuo streso?


Įrodyta, kad bučiniai teigiamai veikia nuotaiką. Berlyno universitete nustatyta, kad trys dvidešimties sekundžių bučiniai ryte sukuria romantišką nuotaiką visai dienai.

Tinka jie ir tiems, kuriuos kamuoja stresas. Malonaus proceso metu išskiriami fermentai, užkertantys kelią gliukokortikoidų formavimuisi (dėl pastarųjų auga cholesterolio lygis, silpsta raumenys ir prasideda nemiga) ir slopinantys kortizolio gamybą (o tai – dar vienas streso kaltininkas).

Aistringi bučiniai sukelia chemines reakcijas galvos smegenyse, analogiškas toms, kurios vyksta šuolio su parašiutu arba šaudymo iš pistoleto metu. Kas galėjo pagalvoti? Išeina, kad bučiavimasis yra panašus į ekstremalų sportą... Bučiavimosi metu išsiskyręs adrenalinas užtikrina lygiai tokį pat fizinį ir psichinį aktyvumą.

Bučiniai, grožis ir lieknumas

Filematologų teigimu, bučiuojantis dirba 29 iš 34 veido raumenų – tai puiki raukšlių profilaktikos priemonė. Per minutę bučiavimosi sudeginamos 26 kalorijos, tad tai verčia susimąstyti: gal net neverta laikytis alinančių dietų ir prakaituoti sporto salėje? Tada kai kurie rodikliai tikrai pasikeis – dabar žmogus per visą savo gyvenimą bučiniams skiria tik dvi savaites, ir, kaip rodo tyrimai, daugiausiai bučiuojamasi per Valentino dieną.

Kokią įtaką gyvenimo trukmei ir kokybei turi bučiniai?

Įdomu: apskaičiuota, kad 90 sekundžių trukmės aistringas bučinys suintensyvina pulsą, pakelia kraujospūdį ir hormonų lygį kraujyje. Dalis mokslininkų padarė išvadą, kad tai sutrumpina gyvenimą viena minute. Jų oponentai su tuo nesutinka – pastarųjų teigimu, taip pagerėja kraujotaka, vadinasi, organizmas geriau aprūpinamas deguonimi, todėl suaktyvėja protinė veikla, žmogus geba geriau susikoncentruoti ir įsiminti informaciją. Dar vienas stiprus argumentas „rytinei mankštai“, tiesa?

Skelbiama štai tokia statistika: vyrai, kurie prieš išeidami į darbą bučiuoja savo žmonas (o tai taip pat paprastai būna rytais), gyvena penkeriais metais ilgiau, negu tie, kurie meiliai neatsisveikina su savo antrąja puse.

Mokslininkai vis dar tęsia tyrimus, eksperimentus ir bandymus, mėgindami išsiaiškinti viską apie bučinius: jie griežti, racionalūs, be jokios romantinės gyslelės. Tačiau jeigu jų ir nebūtų, argi nustotume mėgautis bučiniais? Žinoma, kad ne! Tad bučiuokitės į sveikatą!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
renatele
2012-07-26 03:24
buciuokimes!!!! bet nepamirskime, kad tai reikia daryti su mylimu zmogumi tai , tikrai praiilgins musu visu gyvenimus!!!!!!!
mindaugas
2012-06-21 20:48
jo as tai pat us bucinius ir jieskau paneles paraszkit man 860653871 laukiu paneles
FHFGUJ
2012-06-19 20:08
kas butu jei vien nuo buciniu sveiktu zmones tada nei daktaru nereijktu buciuojames y valias ir visi sveiki ****
Deividas Dubauskas
2012-06-15 07:52
Duokit kuri nors bucki ***
lOl
2012-06-14 16:01
Nesamonė , vieni idiojotai rašo kiti tą pačia nesamnonę skaito ir tiki .